Polskie Radio
Section05
Borys Budka

"Obywatele fatalnie oceniają wymiar sprawiedliwości"

- W ministerstwie sprawiedliwości jest jeden z wydziałów, który zajmuje się skargami, wnioskami obywateli. Znajduje się w obszarze mojego nadzoru. Rocznie wpływają do niego 44 tysiące skarg - mówił na antenie radiowej Trójki MIchał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. - Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości zmierzają do upolitycznienia sądów - stwierdził Borys Budka (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Borys Budka Michał Wójcik Trójka

Reforma KRS. "W Europie rozwiązania są różne"

- Istota trójpodziału władzy polega właśnie na tym, że politycy nie mają wpływu na to, kto zostaje sędzią, jak kto orzeka - mówił na antenie radiowej Trójki Borys Budka (PO). - Przypominam, że najistotniejszą władzę wykonawczą w Polsce, czyli rząd, w całości powołuje parlament, władza ustawodawcza. Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że to narusza trójpodział władzy - stwierdził Marcin Horała (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Borys Budka krs

"Wotum nieufności to możliwość sejmowej debaty"

Sejm w piątek zajmie się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. – Nawet jeśli przegramy, to Polacy będą mieli jasny sygnał, co chcemy zrobić po PiS-ie – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Borys Budka sondaże sondaż Beata Szydło rząd Beaty Szydło

Bunt w PO? "Wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie"

W piątek po południu szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się z większością sygnatariuszy listu w obronie trzech wykluczonych w środę z partii posłów. - To były dobre, otwarte rozmowy, w których wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie - podkreślał Schetyna po rozmowach. W piątek po południu zebrał się też Zarząd Krajowy Platformy.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Stefan Niesiołowski