Polskie Radio
Section05
CIA

CIA da Siergiejowi Skripalowi nową twarz?

Emerytowany rosyjski szpieg i jego córka, którzy byli celem ataku przy użyciu broni chemicznej, mają otrzymać nową tożsamość i zamieszkać w USA - informuje brytyjski dziennik "The Times". Źródła w brytyjskiej agencji wywiadowczej MI6 miały poinformować redakcję dziennika, że odbyły się już rozmowy z CIA na temat losów Siergieja Skripala i jego córki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Siergiej Skripal CIA USA Stany Zjednoczone

Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu. Nowym szefem dyplomacji USA będzie dotychczasowy szef CIA Mike Pompeo. Dymisję dotychczasowego sekretarza stanu komentowali korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych Marek Wałkuski, Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych), a także amerykaniści Tomasz Płudowski (UKSW) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  CIA USA Rex Tillerson Donald Trump Marek Wałkuski Artur Wróblewski Iran Korea Północna

"Był to szok dla CIA i dla prezydenta Baracka Obamy"

Niemal dokładnie 8 lat temu - 30 grudnia 2009 roku - w tajnej bazie CIA Camp Champman w pobliżu afgańskiego miasta Chost, Humam al-Balawi - jordański lekarz zwerbowany przez wywiady Jordanii i Stanów Zjednoczonych w celu wytropienia kierownictwa Al-Kaidy - odpalił ładunki wybuchowe ukryte w kamizelce. O samobójczym zamachu „w imię Allaha” i dzisiejszej poprawności politycznej mówił w audycji Stacja Deszyfrująca prof. Ryszard Machnikowski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  CIA zamach terroryzm Afganistan Barack Obama USA Al Kaida Osama bin Laden Sebastian Rybarczyk

Kto zabił Kennedy'ego? Poznaj słynne teorie spiskowe

Prezydent Donald Trump zablokował w ostatniej chwili w czwartek ujawnienie ponad tysiąca z 3815 dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Kennedy'ego. Decyzja ta sprzyja zwolennikom teorii spiskowych. Do dziś w alternatywne wersję wydarzeń wierzy bowiem aż 60 proc. Amerykanów. Poznajcie najciekawsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  John Fitzgerald Kennedy USA Ameryka Północna Fidel Castro Izrael ZSRR CIA Lee Oswald Secret Service TYLKO U NAS