Polskie Radio
Section05

Dolny Śląsk

Polska walczy z powodzią i jej skutkami. Unia Europejska deklaruje pomoc

Rząd oszacował część powodziowych strat. Naprawa zniszczonych dróg ma pochłonąć 125 mln zł, a infrastruktury kolejowej - 150 mln zł. - Straty na pewno będą większe. Mamy pieniądze w budżecie na odbudowę. Wspomogą nas też środki unijne - powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą powódź Wrocław Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja historia Polski agresja sowiecka

100 klubów walczy. Powódź bezwzględnym przeciwnikiem

Południe Polski zmaga się z powodzią. Na terenie, który walczy z żywiołem wiele strat poniosły kluby sportowe. Woda zalała stadiony, boiska, hale, budynki klubowe Wiele lokalnych klubów sportowych przez dłuższy czas będą musiały radzić sobie z ogromnymi stratami. Świat sportu po raz kolejny zjednoczył się w trudnym momencie i pomaga potrzebującym.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna powódź Siatkówka Koszykówka

Zbiornik Racibórz Dolny. Dziś ratuje przed powodzią, powstał mimo oporu ludzi

Aby wybudować zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny, który dziś stanowi ochronę dla m.in. Wrocławia i Opola, zdecydowano o wysiedleniu i przeniesieniu całej wsi. Nie obyło się bez protestu mieszkańców, finalnie jednak miejscowość przeniesiono i całkowicie odtworzono dziewięć kilometrów dalej. 
Zobacz więcej na temat:  powódź Sytuacja powodziowa Racibórz regiony dolnośląskie Polskie Radio 24 POLSKA