X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Donald Trump w Polsce

Wystąpienie Donalda Trumpa. Przełomowy moment?

- Tyle dobrego dla zrozumienia polskiej historii na świecie ostatni raz zrobił papież Jan Paweł II. Przemówienie Donalda Trumpa można też odczytywać jako manifest odradzającego się europejskiego konserwatyzmu. To może być początek renesansu konserwatyzmu w Europie, a jeśli tak się stanie, to na pewno ta mowa będzie wspominana w podręcznikach – powiedział politolog Paweł Krulikowski o przemówieniu Donalda Trumpa w Warszawie.  Gościem Debaty Dnia był również dziennikarz Onet.pl Mateusz Baczyński.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Donald Trump w Polsce USA

Jaka jest cena przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie?

- Nie było w historii relacji polsko-amerykańskich takiego przemówienia - komentował Piotr Zaremba z tygodnika "wSieci". Z kolei Łukasz Pawłowski z "Kutury Liberalnej" ocenił wystąpienie Trumpa jako "bardzo bojowe" i przyznał, że pojawiły się po nim kolejne pytania o przyszłość sytuacji na świecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Donald Trump w Polsce Donald Trump Stany Zjednoczone Ameryka Północna Łukasz Pawłowski Marcin Pośpiech

Gaz ze świata do Polski. Jesteśmy niezależni od Rosji?

Polska potrzebuje 16 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Jakie źródła błękitnego surowca zapewnią takie dostawy i pozwolą nam czuć się bezpiecznie? Czy gaz LNG, o którym rozmawiał Donald Trump z Andrzejem Dudą pomoże w rozwoju polskiej energetyki? Portal PolskieRadio.pl sprawdza bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom polityka bezpieczeństwo energetyczne gaz Donald Trump w Polsce Donald Trump Chorwacja USA Rosja TYLKO U NAS

Polscy Żydzi zlekceważeni przez Donalda Trumpa?

Polscy Żydzi ubolewają, że prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wizyty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Zamiast prezydenta kwiaty przed pomnikiem złożyła jego córka - Ivanka. W opublikowanym stanowisku, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie podkreśliła, że gest ten oznaczałby uznanie, solidarność i nadzieję Stanów Zjednoczonych dla odbudowy w Polsce społeczności żydowskiej. O reakcji środowiska mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Gabriel Kayzer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żydzi getto warszawskie Warszawa Donald Trump Donald Trump w Polsce powstanie w getcie