X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ewa Kopacz

Szef MSWiA: działanie KE wobec Polski jest bezpodstawne

– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił w Rozmowie PR24 Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych skomentował sprawę rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy imigranci w Europie Komisja Europejska Ewa Kopacz Unia Europejska Mariusz Błaszczak MSWiA PiS POLSKA

Katastrofa smoleńska. "Przerażający obraz nieprawidłowości"

– Ewa Kopacz musi mieć świadomość, że ponosi współodpowiedzialność polityczną wraz z Donaldem Tuskiem i całym obozem PO – mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeprowadzane w ostatnim czasie ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniły liczne błędy. Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Ewa Kopacz Donald Tusk Andrzej Anusz Platforma Obywatelska Prokuratura Krajowa Antoni Macierewicz

"Rosjanie najchętniej wrzuciliby wszystkich do jednego dołu"

– Mamy do czynienia z dziczą, dla której pohańbienie przeciwnika jest rzeczą absolutnie normalną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. W poniedziałek Tygodnik "wSieci" ujawnił relacje bezpośrednich świadków i zdjęcia z sekcji zwłok po katastrofie smoleńskiej. Według nich Rosjanie traktowali ciała ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. bez należytego szacunku.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Rosja Jerzy Targalski Ewa Kopacz Donald Tusk Unia Europejska terroryzm Syria

Trybunał Stanu za Smoleńsk? "Tusk, Kopacz, Sikorski..."

– Poważnie należy się zastanowić nad odpowiedzialnością karną lub przed Trybunałem Stanu dla najważniejszych osób w państwie. Przede wszystkim dotyczy to ówczesnego premiera, ale też Ewy Kopacz czy ministrów Sikorskiego i Arabskiego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania  Jacek Świat, poseł PiS. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku PiS Trybunał Stanu Donald Tusk Ewa Kopacz Radosław Sikorski Tomasz Arabski ekshumacja Andrzej Seremet Rosja POLSKA

"Politycy PO powinni powiedzieć przepraszam"

Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób  - poinformował nadzorujący śledztwo smoleńskie prokurator Marek Pasionek. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. O sprawie w Debacie Poranka mówili Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Ewa Kopacz Lech Kaczyński ekshumacja Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Rosja Platforma Obywatelska

„Rosjanie zrobili co chcieli, ponieważ nikt ich nie pilnował”

- Nie zachowano jakiejkolwiek staranności przy przewożeniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej do Polski. To prokurator Pasionek był w kwietniu 2010 roku w Moskwie i powinien sam siebie przesłuchać w tej sprawie. Fakt, że trumny nie zostały otwarte w Polsce, to była decyzja prokuratury. Żal mi jest rodzin ofiar, ponieważ przez zaniedbania państwa teoretycznego, na nowo muszą cierpieć – powiedział w audycji Debata Dnia Jarosław Włodarczyk, przewodniczący Press Club Polska. Gościem debaty był też Piotr Skwieciński z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Lech Kaczyński ekshumacja Rosja Piotr Skwieciński Ewa Kopacz Antoni Macierewicz

"Ewa Kopacz kłamała ws. ofiar katastrofy smoleńskiej”

- Nie było innej możliwości, jak dać wiarę temu, co mówi Ewa Kopacz w sprawie ofiar. Rodziny nie miały szansy przekonać się czy dochowano należytej staranności. To jest niepojęte, że osoba, która potrafiła kłamać nie tylko rodzinom, ale i całemu społeczeństwu w oczy, nadal funkcjonuje w przestrzeni publicznej. W każdym cywilizowanym kraju taka osoba honorowo przyznałaby się do kłamstwa i nie miałaby prawa zabierać głosu w debacie publicznej - mówiła w audycji Rozmowa PR24 posłanka Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Ewa Kopacz ekshumacja katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska Donald Tusk