X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Hanna Suchocka

Dyplomacja wielka i mała

Usłyszałem kiedyś żart o dwóch watykańskich dyplomatach. Jeden z nich chwali się koledze: „Mówią, że jesteśmy pierwszą dyplomacją świata !” Na to pada odpowiedź: „O Boże, jeśli to my jesteśmy pierwszą, to kto jest tą drugą?” Anegdotę usłyszałem od pracownika Sekretariatu Stanu, obecnie arcybiskupa i nuncjusza w jednej z europejskich stolic, co świadczy tak o poczuciu humoru, jak o zdrowym dystansie do stereotypów o działaniach Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  broń jądrowa dzieła sztuki Europa Hanna Suchocka komunikacja miejska USA Watykan

SLD chce odznaczeń za zasługi związane z Unią

Grzegorz Napieralski zwrócił się do prezydenta o uhonorowanie wysokimi odznaczeniami państwowymi polityków, którzy szczególnie przyczynili się do wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Suchocka Jan Krzysztof Bielecki Jan Olszewski Józef Oleksy prezydencja Polski w UE Sojusz Lewicy Demokratycznej Tadeusz Mazowiecki Unia Europejska Waldemar Pawlak Włodzimierz Cimoszewicz POLSKA Grzegorz Napieralski Jerzy Buzek