Polskie Radio
Section05
Hanna Suchocka

WYWIAD Hanna Suchocka: Jan Paweł II w żaden sposób nie tuszował spraw pedofilskich

- Jan Paweł II rozwiązywał problemy jednoznacznie i działał adekwatnie do posiadanej wiedzy. Nigdy nie uchylał się od działania i w żaden sposób nie tuszował spraw pedofilskich - powiedziała w rozmowie z PAP b. premier i b. ambasador przy Stolicy Apostolskiej, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, prof. UAM Hanna Suchocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II Hanna Suchocka Watykan Kościół papież

Dyplomacja wielka i mała

Usłyszałem kiedyś żart o dwóch watykańskich dyplomatach. Jeden z nich chwali się koledze: „Mówią, że jesteśmy pierwszą dyplomacją świata !” Na to pada odpowiedź: „O Boże, jeśli to my jesteśmy pierwszą, to kto jest tą drugą?” Anegdotę usłyszałem od pracownika Sekretariatu Stanu, obecnie arcybiskupa i nuncjusza w jednej z europejskich stolic, co świadczy tak o poczuciu humoru, jak o zdrowym dystansie do stereotypów o działaniach Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  Watykan Hanna Suchocka Europa broń jądrowa komunikacja miejska dzieła sztuki USA

SLD chce odznaczeń za zasługi związane z Unią

Grzegorz Napieralski zwrócił się do prezydenta o uhonorowanie wysokimi odznaczeniami państwowymi polityków, którzy szczególnie przyczynili się do wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Suchocka Jan Krzysztof Bielecki Jan Olszewski Józef Oleksy prezydencja Polski w UE Sojusz Lewicy Demokratycznej Tadeusz Mazowiecki Unia Europejska Waldemar Pawlak Włodzimierz Cimoszewicz POLSKA Grzegorz Napieralski Jerzy Buzek