Polskie Radio
Section05
Jacek Saryusz-Wolski

Jacek Saryusz-Wolski o budżecie UE: z prezydencją niemiecką nie mamy już o czym rozmawiać

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski powiedział w TVP Info, że w związku ze sprzeciwem Polski i Węgier od 1 stycznia nie będzie nowego budżetu Unii Europejskiej. Będzie natomiast obowiązywało prowizorium budżetowe, na którym - jak podkreślał - Polska zyskuje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne fundusze ue Jacek Saryusz-Wolski

"Niedopuszczalny szantaż". Saryusz-Wolski o funduszach UE powiązanych z praworządnością

- Ma być mechanizm ochrony budżetu przed korupcją i defraudacją, a nie mechanizm zarządzania Polską z pominięciem polskiej demokracji w takich obszarach jak chociażby sądownictwo, kwestie obyczajowe i mniejszości seksualne, edukacja, kultura - powiedział Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Unia Europejska ŚWIAT Polskie Radio 24 Jacek Saryusz-Wolski

Saryusz-Wolski: niektóre rządy europejskie chcą nas zepchnąć do pozycji wasala

- Niektóre rządy państw UE i przedstawiciele unijnych instytucji chcą nas zepchnąć do pozycji wasalnej czy neokolonialnej. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska wyrazi swój sprzeciw w postaci weta, jeśli to szaleństwo się nie zatrzyma - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet unijny

Saryusz-Wolski: Polska nie pozwoli na wiązanie unijnych funduszy z praworządnością

- Polska nie ustąpi i nie pozwoli na powiązanie unijnego budżetu z kwestiami praworządności - zapewnił w programie "#Jedziemy" europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Odniósł się w ten sposób do możliwego weta Polski ws. ustaleń budżetowych. - Skąpcy chcą wywrócić cały budżet UE, chowając się za pretekstem powiązania z nim standardów praworządności - zaznaczył polityk.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne Prawo i Sprawiedliwość Jacek Saryusz-Wolski Jarosław Kaczyński Parlament Europejski POLSKA

"Zjednoczona Prawica wychodzi ze sporu wzmocniona". Jacek Saryusz-Wolski o podpisaniu umowy koalicyjnej

- Zjednoczona Prawica wychodzi z tego sporu wzmocniona, z oczyszczoną atmosferą i z konsolidacją programową. Reszta to szczegóły personalne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. O podpisanym porozumieniu liderów partii rządzącej mówił też Dariusz Klimczak, wiceprezes i poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Saryusz-Wolski zjednoczona prawica

Saryusz-Wolski: europejska solidarność legła na dnie Bałtyku, ale Nord Stream 2 być może da się zatrzymać

- Determinacja niemiecka jest wielka. Za nimi stoją inni udziałowcy: Francja, Austria, Holandia (...). Idzie raczej w kierunku tego, że Gazprom i Nord Stream 2 mają coraz większe kłopoty, ale przeciąganie liny trwa. Sprawa nie jest przesądzona - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa energetyka Niemcy Nord Stream 2 Rosja Jacek Saryusz-Wolski Polskie Radio 24

Orędzie przewodniczącej KE o stanie UE. Saryusz-Wolski: zła diagnoza prowadzi do złej terapii

- Ton wystąpienia Ursuli von der Leyen był taki, że "jako państwo europejskie jesteśmy w znakomitej formie", tymczasem Unia Europejska jest skłócona i nie reaguje adekwatnie do zagrożeń. Jednostronność wystąpienia pani von der Leyen szkodzi wiarygodności UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ursula von der Leyen Parlament Europejski Komisja Europejska pandemia COVID-19 Jacek Saryusz-Wolski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Opinie zamiast faktów". Dominika Ćosić o debacie PE ws. praworządności w Polsce

- Część europosłów liczy na to, że uda się wprowadzić zaostrzone przepisy dotyczące praworządności i na tej podstawie odebrać pieniądze Polsce, a środki przekierować w stronę innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jacek Saryusz-Wolski Parlament Europejski reforma sądownictwa Unia Europejska

Jacek Saryusz-Wolski: UE powinna zagrozić Rosji sankcjami za interwencję na Białorusi

- Unia Europejska robi rzeczy potrzebne, natomiast nie robi rzeczy najbardziej potrzebnej, to znaczy nie grozi Rosji sankcjami za interwencję na Białorusi. Inaczej mówiąc zajmuje się mieczem, a nie ręką, która włada tym mieczem - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Saryusz-Wolski Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Rosja