X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Krzysztof Ardanowski

Minister rolnictwa: protest na A2 to inicjatywa nowego ruchu

- Nie wiem czy to, co otrzymałem od protestujących, to postulaty rolników. Według mnie, była to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji – Agrounii. Protestujący nie przedstawili postulatów, ale dyspozycje dla rządu. Większości z nich, jako minister rolnictwa, nie mogę nawet zrealizować – twierdzi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, w audycji "Sygnały dnia". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia autostrada a2 polityka rolnictwo Piotr Gociek

Trzy lata pracy resortu rolnictwa. Komentarz eksperta

"W tym roku wypłaciliśmy zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich w wysokości 9,2 mld zł tj. o 50 mln zł więcej niż w ubiegłym roku" - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podsumowując trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystąpienie ministra oraz trzyletnią pracę resortu skomentował w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi polityka

Minister rolnictwa: warto być rolnikiem. To jeden z najważniejszych zawodów

Jan Krzysztof Ardanowski podsumował trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego jest szefem od czerwca tego roku. Co w tym czasie udało się zrobić, a co pozostało jeszcze do poprawy? O to m.in. zapytała ministra Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w programie Sztuka Słuchania. 
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Jan Krzysztof Ardanowski wieś rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Jan Krzysztof Ardanowski: pokażemy ważną rolę polskiej wsi

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości od 30 listopada do 2 grudnia w Poznaniu odbywać się będzie Narodowa Wystawa Rolnicza. – To najważniejsze wydarzenie jubileuszowe spośród tych związanych z rolnictwem – powiedział w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo Poznań historia Polski POLSKA

Powstanie rada zrzeszająca organizacje rolnicze?

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski chce stworzenia rady, która będzie zrzeszała największe organizacje rolnicze. Miałaby ona być "ponadpolityczną" i "silną reprezentacją" polskich rolników. Minister na konferencji w Parzniewie pod Warszawą wyjaśniał, że instytucja ta byłaby partnerem między innymi w rozwiązywaniu problemów w rolnictwie i w tworzeniu aktów prawnych.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski

100 dni ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Bilans

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił podstawowe kierunki działania resortu na najbliższe lata, w tym m.in. zwiększenie udziału zwrotu akcyzy w paliwie rolniczym. - Plany ministerstwa są ambitne, ale też stanowią realną szansą rozwoju polskiego rolnictwa, zarówno na rynku krajowym jak i eksportowym – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski

Debata Dnia: Pomoc dla rolników dotkniętych suszą

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że od przyszłego piątku rolnicy będą mogli składać wnioski o rekompensatę strat, które zostały spowodowane przez suszę. Minister chce, by poszkodowani w wyniku suszy otrzymali także wsparcie z unijnego budżetu. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli: Katarzyna Kozłowska, Dziennk Gazeta Prawna i Tomasz Wróblewski, Warsaw Enterprise Institute
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy wieś Unia Europejska społeczeństwo Jan Krzysztof Ardanowski

Minister rolnictwa: polska wieś musi odnaleźć się w biznesie

- Polska wieś nie może być traktowana jak ubogi krewny, do którego trzeba dopłacać. Tym bardziej, że jako państwo nie mamy zbyt wielu innych argumentów eksportowych. A żywność mamy przyzwoitą - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rolnictwo polityka Forum Ekonomiczne w Krynicy Prawo i Sprawiedliwość wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Minister rolnictwa: ustawy pomagające rolnikom przyjmiemy jak najszybciej

- Nasze działania mają pokazać rolnikom, że tu nie chodzi o snucie fantasmagorii i planów, które gdzieś tam za wiele lat będą realizowane. Podejmujemy działania, których skutki będzie można odczuć już niedługo - mówi w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski rolnictwo rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi