X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Krzysztof Ardanowski

100 dni ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Bilans

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił podstawowe kierunki działania resortu na najbliższe lata, w tym m.in. zwiększenie udziału zwrotu akcyzy w paliwie rolniczym. - Plany ministerstwa są ambitne, ale też stanowią realną szansą rozwoju polskiego rolnictwa, zarówno na rynku krajowym jak i eksportowym – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Jan Krzysztof Ardanowski

Debata Dnia: Pomoc dla rolników dotkniętych suszą

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że od przyszłego piątku rolnicy będą mogli składać wnioski o rekompensatę strat, które zostały spowodowane przez suszę. Minister chce, by poszkodowani w wyniku suszy otrzymali także wsparcie z unijnego budżetu. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli: Katarzyna Kozłowska, Dziennk Gazeta Prawna i Tomasz Wróblewski, Warsaw Enterprise Institute
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy wieś Unia Europejska społeczeństwo Jan Krzysztof Ardanowski

Minister rolnictwa: polska wieś musi odnaleźć się w biznesie

- Polska wieś nie może być traktowana jak ubogi krewny, do którego trzeba dopłacać. Tym bardziej, że jako państwo nie mamy zbyt wielu innych argumentów eksportowych. A żywność mamy przyzwoitą - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rolnictwo polityka Forum Ekonomiczne w Krynicy Prawo i Sprawiedliwość wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski

Minister rolnictwa: ustawy pomagające rolnikom przyjmiemy jak najszybciej

- Nasze działania mają pokazać rolnikom, że tu nie chodzi o snucie fantasmagorii i planów, które gdzieś tam za wiele lat będą realizowane. Podejmujemy działania, których skutki będzie można odczuć już niedługo - mówi w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski rolnictwo rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szef MR: chodzi o zwiększenie dochodów z produkcji

 - Gospodarstwo niewielkiej produkcji, jeżeli w tym łańcuchu od pola do stołu jest kilku pośredników i przetwórców, każdy bierze swoje marże, to temu rolnikowi niewiele zostanie. Dlatego tu będzie rozszerzona, i to zaraz po wakacjach Sejm się tym zajmie, możliwość sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw - mówił na antenie radiowej Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Katarzyna Hejke rolnictwo Prawo i Sprawiedliwość

Publicysta: wieś jedną z głównych aren wyborów samorządowych

- Politycy PSL zdają sobie sprawę, że bardzo trudno będzie im powtórzyć wynik z 2014 roku. Myślę, że Pis nie jest w korzystnej sytuacji, jeśli chodzi o rywalizację na wsi – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo kampania wyborcza wybory samorządowe Mateusz Morawiecki Jan Krzysztof Ardanowski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Prawo i Sprawiedliwość

Pomoc rządu dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy i nawałnic

Obecnie żniwa już praktycznie w wielu rejonach kraju zostały zakończone. Jednak według ostatnich danych Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa susza nadal dotyka zachodnią część kraju - głównie województwa: lubuskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie. O rządowej pomocy dla rynku rolnego mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Krzysztof Ardanowski rolnictwo susza