X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

Komisja Weryfikacyjna. Będzie kara dla prezydent Warszawy?

Komisja weryfikacyjna wróciła do sprawy Noakowskiego 16. Badała m.in. to, jak traktowano informacje o nieprawidłowościach w postępowaniu zwrotowym. Jako pierwsza miała być przesłuchiwana prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie stawiła się jednak przed komisją. Gościem Polskiego Radia 24 był Oskar Hejka, radny m.st. Warszawy. O reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16 mówił także Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja Jan Śpiewak Jan Popławski

Wybory samorządowe. Czy Jan Śpiewak poprze Patryka Jakiego?

W zeszły czwartek PiS zaprezentowało kandydatów na prezydentów dużych miast w wyborach samorządowych. Chociaż kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła oficjalnie, to już dziś można powiedzieć, że rywalizacja w stolicy między Patrykiem Jakim (Zjednoczona Prawica), Rafałem Trzaskowskim (PO) i Janem Śpiewakiem będzie zacięta. O wyborach samorządowych mówili w audycji Debata Dnia Edyta Hołdyńska (wPolsce.pl) i Marcin Makowski („Do Rzeczy”).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa wybory w Polsce wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski Patryk Jaki

Warszawa: Jaki, Trzaskowski, a może Śpiewak?

– Kiedy wydaje się, że mamy zamrożoną scenę polityczną i wybór pomiędzy dwoma opcjami, to czasem pojawia się trzecia możliwość – powiedział Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Odniósł się w ten sposób do zbliżających się wyborów samorządowych i walki o urząd prezydenta Warszawy. Czy w starciu Patryka Jakiego z Rafałem Trzaskowskim objawi się inny kandydat, który będzie w stanie zagrozić kandydatowi PO i Zjednoczonej Prawicy?
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski Patryk Jaki wybory samorządowe

"Państwo z kartonu, Warszawa była wyjęta spod prawa"

Zbigniew Lichocki, kurator dla zmarłego Józefa Pawlaka, przyznał przed komisją weryfikacyjną, która zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy Łochowska 38, że miał świadomość, że osoba ta jest w wieku zaawansowanym. "Wydawało nam się, że jest teoretycznie możliwe jeszcze, aby żył" – mówił Lichocki. O wtorkowych przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjna mówił w audycji Północ-Południe Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa i radny dzielnicy Śródmieście.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna afera reprywatyzacyjna Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja służby specjalne Jan Śpiewak SKW

Noakowskiego 16. Co wiedziała prezydent Warszawy i jej mąż?

- Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej małżonek byli świadomi tego, że roszczenia do kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 są oparte na przestępstwie. Niezbicie wynika to z dokumentów i zeznań przed komisją weryfikacyjną – powiedział w audycji Północ Południe Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). Odniósł się w ten sposób do prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji dotyczących nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Jan Śpiewak

"HGW powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej"

Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" powiedział na antenie radiowej Trójki, że prezydent Warszawy powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w związku ze sprawą kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Stwierdził, że nieruchomość została przejęta nielegalnie, a sama Hanna Gronkiewicz-Waltz popełniła przestepstwo urzędnicze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jan Śpiewak reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna

Jan Śpiewak: nie zdecydowałem o starcie w wyborach w stolicy

- W sprawie afery reprywatyzacyjnej toczą się śledztwa w prokuraturze, są osoby aresztowane, są postępowania administracyjne, które przeprowadza komisja weryfikacyjna, ale jest też kwestia odpowiedzialności politycznej – powiedział w Polskim Radu 24 Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Gość mówił także o zbliżających się wyborach na stanowisko prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki afera reprywatyzacyjna Komisja Weryfikacyjna Jan Śpiewak wybory samorządowe Warszawa dzika reprywatyzacja Paweł Rabiej

Sprawa nieruchomości przy ul. Joteyki 13 pod lupą prokuratury

Od sierpnia br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Joteyki 13 - podała w czwartek Prokuratura Krajowa. Postępowanie dotyczy możliwego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych z lat 2008-2010 przez działających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz spadkobierców nieruchomości, urzędników Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) w Warszawie oraz urzędników m.st. Warszawy, w tym - w b. Biurze Gospodarki Nieruchomościami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna