Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

TYLKO U NAS Wniosek Śpiewaka o ułaskawienie. Rzecznik prezydenta komentuje

Jan Śpiewak złożył do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o ułaskawienie. "Uważam, że w wolnym kraju nie ma miejsca na prawo, które karze, nawet rokiem więzienia, za słowa" - napisał w oświadczeniu przesłanym portalowi PolskieRadio24.pl. - Pan prezydent wnikliwie zapozna się z wnioskiem i podejmie stosowną decyzję - mówi rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak prezydent Andrzej Duda

Wyrok ws. Jana Śpiewaka. Sąd II instancji wyłączył jawność

Sąd II instancji, powołując się na przepisy Kodeksu postępowania karnego (KPK), wyłączył jawność całości ustnych motywów wyroku i nie może przekazywać informacji na ten temat - powiedział wiceprezes ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie Sławomir Machnio, odnosząc się do procesu Jana Śpiewaka z mec. Bogumiłą Górnikowską.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak sądownictwo sąd reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa POLSKA

Tomasz Żółciak: kara wobec Jana Śpiewaka niewspółmierna do winy

- Jan Śpiewak stał się poręcznym narzędziem dla Prawa i Sprawiedliwości w momencie kiedy potrzebuje kolejnych argumentów by zwalczać sędziów, nie zdziwię się więc że prezydent ułaskawi aktywistę - mówił w PR24 Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Aleksander Wierzejski z Radia Wnet i TV Republika.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo POLSKA Jan Śpiewak Andrzej Duda prawo polityka

Jan Śpiewak: władza publiczna staje po stronie obywatela

- Chciałbym podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że zainteresowali się tą sprawą i wyrazili solidarność - powiedział w Polskim Radiu 24 działacz społeczny Jan Śpiewak, który został uznany winnym w procesie o zniesławienie. Jak dodał, "to ważne, iż władza publiczna występuje po stronie obywatela".
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak reprywatyzacja Warszawa sąd sądownictwo Antoni Trzmiel

Jarosław Sellin: wyrok na Jana Śpiewaka dowodzi, w jak złej kondycji jest sądownictwo

- Wyrok na Jana Śpiewaka jest kolejnym dowodem na to, że w wymiarze sprawiedliwości nie dzieje się najlepiej. [...] Nie słyszę o żadnych poważnych karach dla autorów afery reprywatyzacyjnej. Karany jest ten, który się jej sprzeciwiał, walczył i ujawniał - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jarosław Sellin Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Jankowski reforma sądownictwa adwokat Jan Śpiewak