Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

Reklamowanie w internecie mocnego alkoholu. Śpiewak: złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - przekazał w mediach społecznościach Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak Janusz Palikot Kuba Wojewódzki alkohol reklama prawo społeczeństwo prokuratura

Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym obywatelem Warszawy. Jan Śpiewak: to jak uderzenie w twarz

- Afera reprywatyzacyjna jest dla niektórych przeszłością, o której trzeba zapomnieć, ale w Warszawie żyje wiele osób, które doskonale pamiętają, co to było, z jaką przemocą i pogardą się to wiązało, z cierpieniem zwykłych ludzi. Ludzi, którzy ucierpieli, były dziesiątki tysięcy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak, socjolog, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Jan Śpiewak Krzysztof Grzybowski

Śpiewak: Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków

- Hanna Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków, za gigantyczne straty materialne Warszawy i za cierpienie ludzi. To jest forma przemocy wobec zwykłych ludzi i tych, którzy nie należą do establishmentu platformianego, którzy nie są bogaczami - powiedział Jan Śpiewak na antenie telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie Jan Śpiewak Hanna Gronkiewicz-Waltz

"To forma rehabilitacji mafii reprywatyzacyjnej". Śpiewak o honorowym obywatelstwie dla byłej prezydent Warszawy

- Platforma chce pokazać, że jest partią, która gardzi zwykłymi ludźmi, i chce przyciągać takich wyborców, którzy głosując na nią, będą czuli się lepsi od reszty - tego plebsu, który zamieszkiwał kamienice w Warszawie i stanął na drodze mafii reprywatyzacyjnej - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Warszawa regiony Hanna Gronkiewicz-Waltz mazowieckie reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna

Gronkiewicz-Waltz z honorowym obywatelstwem Warszawy. Śpiewak: plucie w twarz wszystkim ofiarom reprywatyzacji

- Rada Warszawy zdecydowała w czwartek, że merowi Kijowa Witalijowi Kliczce i byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz zostaną nadane Honorowe Obywatelstwa Warszawy. Na wniosek KO - który według PiS był skandaliczny - radni nie debatowali nad propozycjami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa reprywatyzacja prawo sąd afera reprywatyzacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski

ANALIZA Czy takich wzorców potrzebujemy? "Słowik", "Megakot", "Nikoś" - dawniej mafiozi, dziś bohaterowie popkultury

W dzisiejszym świecie wiedzę czerpiemy w głównej mierze z nowoczesnych środków społecznego przekazu - portali społecznościowych (jak Facebook czy Twitter), serwisów wideo (YouTube czy gigant streamingowy Netflix) czy zwykłych stron internetowych poświęconych newsom. Co jednak gdy na owych platformach przeważają treści jawnie szkodliwe i budujące fałszywy obraz? Odwracające wartości? Dobrym przykładem takiego mechanizmu jest ostatnie poruszenie medialne towarzyszące dwóm panom - pięściarzowi, który próbuje zaistnieć oraz byłemu gangsterowi, który trząsł całą Warszawą w latach 90.
Zobacz więcej na temat:  TVN media dziennikarstwo społeczeństwo przestępczość Jan Śpiewak etyka netflix POLSKA

"Megakot" znika z "Królowych życia?". Jest reakcja TVN po nagłośnieniu sprawy przez Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak, działacz miejski, były kandydat na prezydenta Warszawy, zwrócił uwagę na treści promowane w telewizji TTV należącej do TVN. "Prowadząca program »Królowe życia«, to burdelmama, która odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi" - podaje aktywista. "Żyjemy w świecie odwróconych wartości" - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media TVN Jan Śpiewak etyka rozrywka

"Działanie na szkodę mieszkańców". Władze Warszawy zgadzają się na kolejny wieżowiec

Władze Warszawy wydały warunki zabudowy dla nowego biurowca przy placu Zawiszy - informuje miejskie stowarzyszenie Ochocianie. Jak podkreślają "jego powierzchnia użytkowa będzie o 3/4 większa niż w decyzji z 2006 roku". Aktywiści alarmują, że "wzrośnie oddziaływanie na okolicę zarówno pod względem zacieniania sąsiednich budynków, jak też obciążenia układu komunikacyjnego w całym rejonie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony mazowieckie Rafał Trzaskowski Jan Śpiewak

Afera reprywatyzacyjna. Śpiewak: mam wrażenie, że sądy po tym sprzątają

- Afera reprywatyzacyjna to w pewnym momencie afera prawników - notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych. Z drugiej strony, mam wrażenie, że jest to próba politycznej nagonki, tak aby tę aferę sprowadzić do wymysłu szalonych aktywistów - powiedział w audycji "Trójkowy komentarz dnia" Jan Śpiewak, socjolog, aktywista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna sądownictwo Jan Śpiewak Bartłomiej Graczak

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Andrzej Duda reprywatyzacja Patryk Jaki Jan Śpiewak ustawa

"Polskie sądy przeciw wolności słowa". Śpiewak krytykuje wyrok, w którym został skazany

Aktywista Jan Śpiewak naruszył dobra osobiste b. wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza w związku z sugestią, że ten został zwolniony ze stanowiska z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej - uznał we wtorek sąd. Śpiewak musi wpłacić 10 tys. na cel społeczny oraz opublikować przeprosiny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA POLSKA Jan Śpiewak reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa afera reprywatyzacyjna polityka sąd sądownictwo

"Warszawa Bangladeszem Europy". Śpiewak krytykuje władze stolicy za gigantyczny smog

Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Światowy ranking Air Quality Index (AQI) opublikował najnowsze dane. "Widać, że ochrona klimatu i środowiska to priorytet dla władz Platformy. Warszawa Bangladeszem Europy" - skomentował na Twitterze warszawski działacz społeczny Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie Europa POLSKA smog powietrze pogoda Światowa Organizacja Zdrowia WHO Warszawa Jan Śpiewak Hanna Gronkiewicz-Waltz