Polskie Radio
Section05

Joe Biden

"Można zamknąć konto na podstawie wymyślonych zarzutów". Wierzejski o działaniach wobec Trumpa

- Nikt, kto uważnie prześledzi wypowiedzi Donalda Trumpa, nie znajdzie żadnych wezwań do powstania czy obalenia Kongresu siłą, a większość lewicy jest przekonana, że tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Wierzejski (Radio Wnet). W dyskusji wziął również udział Mikołaj Janusz "Jaok" (pyta.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump ŚWIAT Ameryka Północna Michał Rachoń

"Nieprawdopodobny prezent dla Joe Bidena". Iwo Bender o zamieszkach w Waszyngtonie

- Nie dziwią głosy wśród komentatorów prawicowych, że być może mieliśmy do czynienia z tzw. false flag operation, czyli że to właśnie Antifa podburzyła, czy przebrała się za zwolenników Trumpa i uderzyła na Kapitol. Jak było naprawdę - pewnie dowiemy się za jakiś czas - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender z EWTN Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Waszyngton Donald Trump

Problemy podzielonej Ameryki

Od dramatycznych wydarzeń w środę, kiedy tłum zwolenników wciąż jeszcze urzędującego prezydenta Donalda Trumpa wtargnął do Kapitolu i przerwał obrady Kongresu, nic się nie wydarzyło. Ameryka, jakby przerażona tym, co się stało, uspokoiła się. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest w porządku – wręcz przeciwnie.
Zobacz więcej na temat:  USA społeczeństwo Kongres USA Zamieszki w USA Donald Trump polityka Marek Wałkuski Łukasz Jasina Trójka

Spór wokół zablokowanych kont Trumpa. Wiceszef MS krytykuje posła Nitrasa za "propozycje cenzury"

Historia konta na Twitterze prezydenta USA Donalda Trumpa pokazuje, jak nędzny w przyszłości będzie los kont takich jak konta TVP Info, Jacka Kurskiego czy Jarosława Olechowskiego - uważa poseł KO Sławomir Nitras. Cenzura, to jest propozycja opozycji - odpowiada mu wiceszef MS Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump USA wybory prezydenckie w USA Facebook twitter Ameryka Północna

Zamieszki w Waszyngtonie. Andrzej Potocki: to wyraz buntu z powodu nierówności społecznych

- Cała demonstracja i wdarcie się na Kapitol jest efektem potężnego konfliktu, którego początek widzieliśmy podczas demonstracji środowisk związanych z Black Lives Matter. Jest to wyraz buntu i frustracja z powodu pogłębiających się nierówności gospodarczych i społecznych w USA - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Potocki, publicysta tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" była także Adam Buła z "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Donald Trump Zamieszki w USA wybory prezydenckie w USA Waszyngton Kongres USA ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24

Prof. Liberadzki: jeszcze miesiąc temu nie przyszłoby mi do głowy porównywanie Trumpa z Łukaszenką

- Jeszcze miesiąc temu nie przyszłoby mi do głowy porównanie Łukaszenki z Trumpem. Jednak to, co dzieje się teraz, świadczy o tym, że coś jest na rzeczy - powiedział w kontekście wydarzeń w Waszyngtonie prof. Bogusław Liberadzki, europoseł SLD.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Donald Trump Zamieszki w USA Waszyngton wybory prezydenckie w USA Partia Republikańska Kongres USA Aleksander Łukaszenka ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24

"Może dziwić, że tak słabo pilnowano Kapitolu". Ekspert o wydarzeniach w USA

- Amerykańskie służby specjalne są podporządkowane prezydentowi. Tak naprawdę ma on bardzo rozległą władzę i to np. jest różnica pomiędzy systemem politycznym w USA i w Polsce. Trudno wyobrazić sobie, żeby Trump szykował cokolwiek przeciwko sobie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kościński, ekspert ds. międzynarodowych (Akademia Finansów i Biznesu Vistula). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Ryszard Gromadzki Donald Trump Waszyngton wybory prezydenckie w USA Ameryka Północna ŚWIAT polityka