Polskie Radio
Section05
Katowice

Historyczny triumf z Włoszkami. Polska - Chiny na koniec MŚ

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na lodzie ma za sobą cztery zwycięstwa podczas Mistrzostw Świata Dywizji IB, rozgrywanych w Katowicach. Biało-Czerwone pokonały zespoły Kazachstanu, Słowenii, Korei Południowej i po dogrywce Włochy. Ostatnim przeciwnikiem kadry będą Chiny. - O awans zagramy z Chinkami i dalej chciałybyśmy pisać tę piękną historię - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Patrycja Sfora.
Zobacz więcej na temat:  hokej SPORT sporty zimowe Katowice

Pogrzeb prof. Mariana Zembali. Prezydent: pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych współczesnych lekarzy

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe prof. Mariana Zembali w Katowicach. "Pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich lekarzy, człowieka, który przyczynił się do uratowania życia i zdrowia niezliczonych pacjentów" - podkreślił w liście prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo odeszli 2022 Marian Zembala Andrzej Duda Katowice kardiologia lekarz śmierć Order Orła Białego

Śląskie: Osiem miesięcy więzienia za próbę potrącenia policjantów

Karę ośmiu miesięcy więzienia wymierzył sąd kierowcy, który w grudniu 2019 r. w Częstochowie nie zatrzymał się do kontroli i w trakcie ucieczki próbował potrącić policjantów. W trakcie zdarzenia mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wypadek śmierć policja policja polska GDDKiA Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowców 24 radio kierowcow prawo Śląsk Katowice

Śląskie: Połowa autobusów miejskich jest niesprawna

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach odebrali 7 z 13 dowodów rejestracyjnych autobusów miejskich, sprawdzonych w Będzinie i w Rudzie Śląskiej. Kary otrzymali zarówno przewoźnicy, jak i osoby zarządzające transportem.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja autobus społeczeństwo POLSKA radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Katowice Śląsk regiony bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Odczarować czarownice. Wiedźmy, wieszczki, zielarki. Wystawa w Muzeum Historii Katowic

Muzeum Historii Katowic znajduje się w centrum Katowic przy ulicy Szafranka 9. Siedziba mieści się w starej mieszczańskiej kamienicy. Muzeum posiada liczne oddziały na terenie Katowic, między innymi Dział Etnologii Miasta, Dział Teatralno-Filmowy oraz Dział Grafiki. Co więcej, Muzeum Historii Katowic można zwiedzać także on-line.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska Katowice wystawa radio dla rodziców

Sprawa zabójstwa Aleksandry i jej córki Oliwii. Znamy przyczynę śmierci młodszej z kobiet

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie po sekcji zwłok "młodsza z kobiet, której ciało odnaleziono w poniedziałek w lesie w okolicy Romanowa została prawdopodobnie uduszona". Biegli nie byli w stanie wskazać przyczyny śmierci starszej z ofiar, ma ona zostać ustalona w trakcie dodatkowych badań - przekazano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice regiony społeczeństwo zaginieni prokuratura policja śląskie