X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katowice

Młodzi politycy o postanowieniach szczytu klimatycznego COP24

W połowie szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach przedstawiciele Unii Europejskiej oceniają, że postęp jego prac jest istotny, wskazują jednak, że wciąż jeszcze wiele kwestii pozostaje otwartych. W studiu Polskiego Radia 24 o pracach szczytu rozmawiali goście "Młodej audycji politycznej": Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Miłosz Sułowski (Młodzi Demokraci PO), Daniel Witowski – (Klub Młodych Kukiz’15), Jakub Traczyk (Forum Młodych Nowoczesnych), Jan Strzeżek (Młoda Prawica Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ochrona środowiska dwutlenek węgla Katowice ONZ górnictwo energetyka

Paweł Sałek: ochrona klimatu to droższy prąd

- Nasza gospodarka jest gospodarką uwęgloną, ale jej emisyjność ciągle spada. Polityka klimatyczna prowadzona przez Unię Europejską jest bardzo restrykcyjna i zdecydowanie obciąża przemysł, a mechanizmy związane z ochroną klimatu wymuszają wzrost cen energii elektrycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  ekologia szczyt klimatyczny w Katowicach kancelaria prezydenta Katowice emisja co2 Mateusz Morawiecki dwutlenek węgla społeczeństwo

Senator PiS: alternatywa dla węgla to pieśń przyszłości

- Dziwi mnie nacisk w Unii Europejskiej na odchodzenie od węgla. Mówimy wyraźnie, że dla nas, przez najbliższe kilka dekad, głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego będzie węgiel - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS. Krzysztof Mróz odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas szczytu COP24 stwierdził, że "nie ma dzisiaj strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce".  
Zobacz więcej na temat:  Katowice szczyt klimatyczny w Katowicach ekologia środowisko zanieczyszczenie

Ekspert: musimy poradzić sobie z "grzechem ekologicznym"

W ocenie dra Andrzeja Kassenberga, eksperta z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, długoletnie założenia polskiej polityki energetycznej nie są wystarczające w kontekście dbałości o środowisko. W Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny COP24, którego tematem jest przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatycznym. 
Zobacz więcej na temat:  szczyt klimatyczny w Katowicach Polskie Radio 24 Katowice środowisko zanieczyszczenie węgiel

Rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP24

- Ustalenia szczytu klimatycznego w Katowicach są bardzo ważne. Każda działalność człowieka pozostawia jakiś ślad na naszej planecie. Za kilkadziesiąt lat Ziemia może wyglądać zupełnie inaczej niż teraz. Taki szczyt ma temu przeciwdziałać - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta, w odniesieniu do rozpoczynającego sie w Katowicach Szczytu Klimatycznego COP24.
Zobacz więcej na temat:  Katowice szczyt klimatyczny w Katowicach polityka

Michał Kurtyka: COP24 w Katowicach to rekord świata

- Polska już po raz trzeci jest gospodarzem szczytu klimatycznego. To rekord świata. Żadne inne państwo tak dużo razy nie było organizatorem tego spotkania - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kurtyka, przewodniczący rozpoczynającego się w Katowicach szczytu COP24, wiceminister środowiska. Na naszej antenie o spotkaniu mówił również Rafał Bochenek, pełnomocnik ministra środowiska ds. organizacji COP24.
Zobacz więcej na temat:  Katowice