Polskie Radio
Section05

Koronawirus w Polsce

Nowe zasady dot. kolejności szczepień. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

W etapie 1 mogą szczepić się osoby urodzone po 1961 r., które są dializowane, mają nowotwór, są w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej lub po przeszczepieniu - przewiduje nowela rozporządzenia ws. ograniczeń epidemicznych. Nowe przepisy zwalniają zawodników kadry narodowej z kwarantanny po powrocie do Polski.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 społeczeństwo infografika POLSKA

Prezydent: chciałbym, by tempo szczepień było szybsze, ale problem dostaw, dotyczy całej UE

- Mamy problem dzisiaj z dostawami szczepionek. Są wyznaczone zespoły, jest Narodowy Program Szczepień, można powiedzieć śmiało, że te zespoły czekają, żeby dostać te szczepionki, którymi będą mogły zaszczepić obywateli - powiedział prezydent w piątkowej rozmowie z TVN24. Dodał, że chciałby, by tempo szczepień było szybsze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda szczepienia COVID-19 koronawirus

Lepsze wieści z handlu: pojawiły się pierwsze sygnały o wychodzeniu z załamania wywołanego pandemią

Wszystko wskazuje na to, że handel zaczyna łapać oddech po załamaniu wywołanym pandemia koronawirusa. Świadczą o tym statystyki dotyczące sprzedaży detalicznej – ta, jak informuje GUS, była w grudniu jeszcze o 0,8 proc. mniejsza niż rok wcześniej, ale w stosunku do listopada wzrosła o 19,8 procent. Tyle, że jak podkreślają eksperci, pierwszy kwartał tego roku może być jeszcze trudny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna gus handel handel w internecie

PORADNIK Praktyczny prezent dla babci i dziadka. Pomóż im się zapisać na szczepienie

Praktyczny prezent dla babci i dziadka co roku wielu osobom spędza sen z powiek. Ten rok jest jednak wyjątkowy - unikamy spotkań, w sposób szczególny dbamy o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Teraz możemy zrobić to w zupełnie nowy sposób - pomóżmy im zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia szczepionka COVID-19 pandemia Dzień Babci Dzień Dziadka dziadek babcia prezenty upominki szczepienia - raport

"Solidarność w UE nie zawsze jest realizowana". Müller o dodatkowych szczepionkach dla Niemiec

- Z tego, co wiem na ten moment, Niemcy jeszcze nie wykorzystały tej umowy, bo też na razie nie ma dostaw. Mam nadzieję, że zostaniemy tylko na wizerunkowym złamaniu solidarności, a Niemcy nie podejmą działań, które złamałyby ustalenia podjęte na poziomie Rady Europejskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka szczepionka COVID-19 pandemia Piotr Müller Katarzyna Gójska

Wiceszef MZ: zainteresowanie zapisami na szczepienia jest duże, apeluję żebyśmy nie stali w kolejkach

- Od godz. 6 mamy możliwość zapisywania się na szczepienia osób powyżej 70 roku życia i pierwsze sygnały, które mamy dzisiaj, są bardzo optymistyczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o zainteresowaniu szczepieniami Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 szczepionka szczepienia społeczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Rezerwacja szczepień dla seniorów. Szef KPRM: infolinia oddzwoni do pacjentów jeśli zabraknie wolnych terminów

- Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polsk nie wszyscy chętni seniorzy będą mogli już teraz zarejestrować się na szczepienie w pierwszym kwartale. Po wyczerpaniu terminów na szczepienie seniorzy będą mogli zarejestrować się na infolinii, a konsultanci oddzwonią do nich, gdy pojawią się wolne miejsca - mówi szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepionka pandemia COVID-19