Polskie Radio
Section05
Kraków

Ks. Jarosław Grabowski: słowa Jana Pawła II trzeba odkrywać na nowo  

- Ważne, abyśmy w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II nie skupiali się tylko na nostalgicznych wspomnieniach chwil, które nigdy nie wrócą. Powinniśmy odkrywać Karola Wojtyłę na nowo, pochylić się nad jego słowami - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny tygodnika katolickiego “Niedziela”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Karol Wojtyła Jan Paweł II Kościół Kraków Tadeusz Płużański

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2020 (w dobrej, nowej formie)

Zgodnie z planem już 21 maja rozpocznie się 18. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, jednego z najważniejszych europejskich festiwali fotograficznych. Edycja nietypowa, realizowana w trudnych, nieustannie zmieniających się warunkach, które organizatorzy potraktowali jak wyzwanie i okazję do zmiany formatu wydarzenia. Festiwal rozpocznie się 21 maja i potrwa przynajmniej do końca wakacji.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp Agnieszka Szydłowska KULTURA fotografia SZTUKA Agnieszka Obszańska Kraków

Krakowski MOCAK ponownie otwarty. "Przyjście tu jest dowodem wielkiej potrzeby"

- Obserwowaliśmy kto pierwszy się odważy nas odwiedzić i muszę powiedzieć, że przede wszystkim była to awangardowa młodość. Byliśmy zaskoczeni, bo pierwszego dnia było około 70 zwiedzających, więc to bardzo dużo w obliczu psychicznego oporu przed społecznymi kontaktami - mówiła dr Anna Maria Potocka, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Kraków muzeum Dwójka Jakub Kukla

"Santo Subito - Prorok naszych czasów". 18 maja w Polskim Radiu koncert poświęcony Janowi Pawłowi II

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II. Niepowtarzalne widowisko muzyczne "Santo Subito - Prorok naszych czasów" przygotowane z udziałem znanych artystów można będzie zobaczyć lub usłyszeć 18 maja 2020 roku o 18.00 na antenach radiowej Jedynki, w TVP1, wybranych stacjach radiowych oraz na kanale Programu "Niepodległa" w serwisie YouTube.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II koncert Kraków