Polskie Radio
Section05
Kraków

"Poczucie wielkiej krzywdy". Abp Jędraszewski w 10. rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

- Przyczyny i okoliczności tragedii smoleńskiej pozostają niewyjaśnione, dlatego minione 10 lat nie ukoiły bólu wielu nagle opuszczonych - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Krakowie w 10. rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Smoleńsk Msza święta wspomnienie pamięć Kraków Marek Jędraszewski społeczeństwo POLSKA

Abp Jędraszewski: zmartwychwstały Chrystus przynosi nam dary - pokoju, radości, miłości

- Zdecydowana większość spośród nas nie może doświadczyć w sobie Chrystusa, który daje nam samego siebie w komunii św. Pozostaje nam komunia św. duchowa, a wraz z nią dary, które wszystkim przynosi zmartwychwstały Chrystus ciszą swej łaski "podążając do ludzi" – dary pokoju, radości i miłości - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Wielkanoc Marek Jędraszewski Kraków religia chrześcijaństwo

"Kultura odporna". Program władz Krakowa wspierający artystów

- Zobaczyliśmy z dnia na dzień, jak nieodporne są nasze struktury i miasta na tak wielką katastrofę. Dlatego przygotowaliśmy wachlarz rozmaitych narzędzi, mających zapewnić doraźną opiekę twórcom i branżom szczególnie ważnym dla polityki Krakowa - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Kraków Dwójka Bartosz Panek Robert Piaskowski