Polskie Radio
Section05
Marek Jędraszewski

Abp Jędraszewski skrytykował słowa D. Tuska dot. profanacji

- Czujemy się upokorzeni, gdy niedawno tu, w Poznaniu, w profanacji Cudownego Obrazu Matki boskiej Częstochowskiej widzieli przejaw artystycznej wolności - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu, gdzie zainaugurowano w sobotę peregrynację Obrazu Jasnogórskiego po terenie archidiecezji poznańskiej. Nawiedzenie odbywa się pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" i potrwa do września przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Poznań Kościół katolicki Marek Jędraszewski Donald Tusk

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku "Tygodnika Solidarność"

Abp Marek Jędraszewski został wyróżniony tytułem Człowieka Roku "Tygodnika Solidarność". Wyróżnienie zostało przyznane duchownemu za publiczne upominanie się o prawo do wolnej niedzieli i stawanie w obronie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. – Zawsze powinniśmy rozumieć słowo "solidarność" tak, jak na początku – mówił w rozmowie z Polskim Radiu 24 abp Jędraszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Jędraszewski Solidarność związki zawodowe

"Nie wszyscy mają prawo do osądu polskich dziejów"

Dźwięk dzwonu Zygmunta poprzedził w niedzielę mszę świętą w Katedrze Wawelskiej z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski, który przewodniczył homilii, powiedział, że nie wszyscy mają prawo do osądu polskich dziejów. Jego zdaniem przysługuje ono tym, którzy zasłużyli sobie na nie dojrzałością własnych decyzji i czynów.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Kościuszko Kraków Marek Jędraszewski POLSKA