Polskie Radio
Section05
Marek Jędraszewski

"Nie wszyscy mają prawo do osądu polskich dziejów"

Dźwięk dzwonu Zygmunta poprzedził w niedzielę mszę świętą w Katedrze Wawelskiej z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski, który przewodniczył homilii, powiedział, że nie wszyscy mają prawo do osądu polskich dziejów. Jego zdaniem przysługuje ono tym, którzy zasłużyli sobie na nie dojrzałością własnych decyzji i czynów.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Kościuszko Kraków Marek Jędraszewski POLSKA

Abp Marek Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim

Dotychczasowy metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Marek Jędraszewski został mianowany nowym metropolitą krakowskim. Zastąpi odchodzącego na emeryturę kardynała Stanisława Dziwisza. Decyzję Ojca Świętego przekazał nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio.
Zobacz więcej na temat:  Kraków małopolskie Kościół wiara Stanisław Dziwisz POLSKA Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski - nowym metropolitą krakowskim

O tradycjach chrześcijańskich Polski, swoich poprzednikach biskupach krakowskich oraz o krakowskich świętych mówił w sobotę w homilii nowy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. - Podejmijcie wraz ze mną trud głoszenia Chrystusa - prosił wiernych zgromadzonych w Katedrze Wawelskiej. O nowym pasterzu krakowskiego Kościoła mówili w Podsumowaniu Tygodnia Przemysław Harczuk („Super Express”), Michał Matys ("Gazeta Wyborcza"), Janusz Schwertner (Onet.pl) i Łukasz Zborlaski („Do Rzeczy”).
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kraków Marek Jędraszewski