Polskie Radio
Section05
Mariusz Gujski

Ekspert: spekulacje co do liczby Polaków zakażonych koronawirusem to wróżenie z fusów

- Jeśli utrzymamy tempo ograniczenia rozwoju osób zakażonych do kilkuset przypadków w ciągu tygodnia, dopiero wówczas będziemy wygrywali z koronawirusem w sensie jego rozprzestrzeniania się - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus wirusy Antoni Opaliński Mariusz Gujski

"Czy młodzi lekarze walczą wyłącznie o swoje wynagrodzenia?"

Brakiem porozumienia zakończyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z rezydentami. Zdaniem ministra, medycy nie chcieli rozmawiać o innych propozycjach niż pieniądze; w opinii lekarzy, przedstawiciele rządu przyszli na spotkanie nieprzygotowani. O proteście rezydentów mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Gujski, redaktor naczelny „Służby Zdrowia”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lekarz służba zdrowia protest rząd Mariusz Gujski

"Rząd zaczyna działać dopiero, gdy protesty eskalują"

Zwiększenie  finansowania służby zdrowia oraz wzrost wynagrodzeń - to główne tematy pierwszego posiedzenia zespołu do spraw zmian w ochronie zdrowia, który powołał minister Konstanty Radziwiłł. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele resortu zdrowia, finansów, rodziny oraz pacjenci i przedstawiciele niektórych samorządów zawodowych. W debacie nie wzięli udziału prowadzący głodówkę lekarze rezydenci O spotkaniu mówił w Polskim Radiu 24 dr n. med. Mariusz Gujski (redaktor naczelny „Służby Zdrowia”), relacjonowała je także nasza reporterka Ewa Wasążnik. 
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł służba zdrowia NFZ lekarz protest Ministerstwo Zdrowia Mariusz Gujski

Resort zdrowia chce powstania sieci szpitali

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego Konstanty Radziwiłł przekonywał, że sieć szpitali jest potrzebna, aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne obywateli. Czy reforma systemu opieki zdrowotnej w tym zakresie jest rzeczywiście konieczna? O tym w rozmowie z Mariuszem Gujskim z magazynu „Służba Zdrowia” i Marią Ochman z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia Rada Dialogu Społecznego Konstanty Radziwiłł Mariusz Gujski Solidarność

Po Kongresie Zdrowia Publicznego 2016

Miejsce zdrowia publicznego w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, cele operacyjne Narodowego Programu Zdrowia, profilaktyka i leczenia chorób cywilizacyjnych, zagrożenie powrotem chorób zakaźnych oraz wyzwania zdrowotne wobec starzejących się społeczeństw. To najważniejsze tematy, które podejmowano na czwartkowym Kongresie Zdrowia Publicznego 2016. O wnioskach mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gujski, redaktor naczelny „Służby zdrowia”.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Mariusz Gujski uzależnienia alkoholizm szczepienia