Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Waloryzacja staje się faktem. Emerytury i renty w górę

Od dziś w związku z marcową waloryzacją wzrastają emerytury i renty. Wskaźnik tegorocznej waloryzacji wynosi 103,56 procent. - W związku jednak z waloryzacją kwotowo-procentową wzrost świadczenia nie będzie niższy niż 70 złotych - wyjaśnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Tłumaczy, że świadczenia do wysokości 1966 złotych wzrosną o 70 złotych, natomiast świadczenia powyżej tej kwoty wzrosną o 3,56 procent.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny POLSKA

"My dotrzymujemy obietnic". Minister rodziny o trzynastej emeryturze

- Byliśmy świadkami, kiedy w Senacie opozycja nie chciała, żeby emeryci dostali to świadczenie. My natomiast pokazujemy, że dotrzymujemy słowa - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odnosząc się do ustawy o trzynastej emeryturze.
Zobacz więcej na temat:  emerytura pomoc społeczna ZUS Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny senior Sygnały Dnia Piotr Gociek POLSKA ustawa emerytalna

Marlena Maląg: wypłata 13. emerytury nie odbywa się kosztem niepełnosprawnych

- Środki są zabezpieczone. Emerytura+ będzie wypłacona w kwietniu. ZUS jest przygotowany do realizacji świadczeń - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Wspieramy grupy wymagające pomocy. 13. emerytura będzie świadczeniem wypłacanym corocznie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka PR24 Dorota Kania Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 500+

Marlena Maląg: emeryci i renciści otrzymają trzynastą emeryturę jeszcze przed świętami

- Po to, by emeryci i renciści otrzymali trzynastą emeryturę, posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucą poprawkę przyjętą przez Senat. To świadczenie będzie wypłacane co roku w kwietniu. Pobierający emerytury lub renty otrzymają je jeszcze przed świętami - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo emerytura waloryzacja emerytur Ministerstwo Rodziny

Marlena Maląg: centra usług społecznych to program szyty na miarę lokalnych środowisk

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśnia, że centra usług społecznych (CUS) mają być jednostkami stworzonymi "albo na bazie ośrodków pomocy społecznej, albo stworzone zostaną nowe ośrodki, które będą kompleksowo organizowały wsparcie dla rodzin, osób niepełnosprawnych i lokalnych społeczności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg społeczeństwo pomoc społeczna

Wsparcie rodziny i pomoc społeczna. Ministerstwo czeka na wnioski ws. CUS

Do końca tego miesiąca samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie na tworzenie centrów usług społecznych. - Na uruchomienie 30 pilotażowych centrów do rozdysponowania jest 100 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego i z budżetu państwa - mówi IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny społeczeństwo