Polskie Radio
Section05

Mateusz Morawiecki

Paweł Sałek: ochrona klimatu to droższy prąd

- Nasza gospodarka jest gospodarką uwęgloną, ale jej emisyjność ciągle spada. Polityka klimatyczna prowadzona przez Unię Europejską jest bardzo restrykcyjna i zdecydowanie obciąża przemysł, a mechanizmy związane z ochroną klimatu wymuszają wzrost cen energii elektrycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  ekologia szczyt klimatyczny w Katowicach kancelaria prezydenta Katowice emisja co2 dwutlenek węgla społeczeństwo

Walka o budżet UE: premier Morawiecki w Bratysławie

Premierzy oraz wysocy rangą przedstawiciele 16 państw a także unijni komisarze będą dyskutować w Bratysławie o nowym budżecie Wspólnoty. W stolicy Słowacji odbędzie się Szczyt Przyjaciół Spójności, czyli grupy krajów postulujących utrzymanie środków na spójność i Wspólną Politykę Rolną na poziomie porównywalnym do obecnego. Polskę będzie reprezentował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue finanse