X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Finansów

Automatyczne rozliczenie podatku. Można zrobić korektę

W ramach Twój e-PIT automatycznemu rozliczeniu podatków za 2018 rok poddało się około 2,2 milionów Polaków, ale tysiące osób mogą otrzymać wezwanie do zapłaty podatku, którego nie dostałyby, gdyby rozliczyły się samodzielne i uwzględniły należne ulgi. Ponadto istnieje spora szansa, że zamiast dopłaty otrzymałyby zwrot. Możliwe jest jednak złożenie korekty.
Zobacz więcej na temat:  pit podatki Ministerstwo Finansów

Ekspert: test przedsiębiorcy szkodliwy dla gospodarki

- Od samego początku, jako Ministerstwo Przedsiębiorczości I Rozwoju wskazywaliśmy, że nie popieramy tego pomysłu i uważamy, że jest on szkodliwy zarówno dla gospodarki samych przedsiębiorców – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Chróstny, dyrektor departamentu analiz gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska przedsiębiorstwo Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Ministerstwo Finansów podatki Mateusz Morawiecki

Prezydent: zaproponowałem 50 proc. kosztów uzyskania przychodu dla nauczycieli

 - Zaproponowałem w poniedziałek minister finansów Teresie Czerwińskiej, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli były takie, jak w przypadku nauczycieli akademickich i twórców, czyli żeby wynosiły 50 proc. - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Teresa Czerwińska Ministerstwo Finansów prezydent szkoła edukacja

Były szef ABW przesłuchany przez komisję ds. VAT

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnetrznego Dariusz Łuczak zapewnił, że zarówno podczas kierowania ABW przez jego poprzednika Krzysztofa Bondaryka, jak i za jego czasów śledztwa dotyczące ścigania przestępczości gospodarczej i VAT-owskiej były jednym z głównych zadań Agencji. Dariusz Łuczak zeznawał w środę przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT-u i akcyzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW vat Ministerstwo Finansów

TRANSMISJA Komisja ds. VAT przesłuchała b. urzędniczkę MF Annę Cyrańską

Była wicedyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów powiedziała, że urzędnicy resortu zwracali uwagę na możliwość wykorzystywania przez przestępców różnic w długości okresów rozliczenia VAT do wyłudzeń podatku. Komisja śledcza do spraw VAT przesłuchała dziś Annę Cyrańską, która pracowała nad nowelizacjami ustawy o podatku VAT, trwa przesłuchanie drugiego świadka - byłego szefa ABW Dariusza Łuczaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA vat Ministerstwo Finansów