Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Finansów

Rządowe wsparcie dla innych paliw niż węgiel. Soboń: dodatki będą zróżnicowane

- Jeśli mamy różne paliwa, to oczywiście musi być zróżnicowanie - mówił wiceminister finansów Artur Soboń, pytany, czy dodatki dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel będą zróżnicowane. Wiceszef MF, pytany na antenie PR1 o wsparcie dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel powiedział, że to wsparcie już jest, ponieważ mamy funkcjonujący dodatek osłonowy od 400 do ponad 1.400 zł, z którego skorzystało 6,8 mln Polaków.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów dofinansowanie węgiel gaz ziemny piec

"W tym roku można zawiesić spłatę 4 rat". Magdalena Rzeczkowska o wakacjach kredytowych

- Z wakacji kredytowych mogą skorzystać osoby, które mają kredyt hipoteczny i nabyły dom, mieszkanie na własny cel mieszkaniowy. W br. można zawiesić spłatę czterech rat - po dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy stopy procentowe banki finanse finanse osobiste

Soboń: polska gospodarka ma solidne fundamenty. Wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz

- Gdyby nie nałożenie się na siebie trzech dużych szoków gospodarczych, czyli: epidemii, ograniczenia podaży surowców, a potem wojny, to polska gospodarka nie byłaby dziś tak targana tymi złymi czynnikami, przede wszystkim inflacją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister finansów Artur Soboń. - Polska gospodarka ma solidne, stabilne fundamenty, wskaźniki makroekonomiczne mamy na stabilnym poziomie, a wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Artur Soboń Ministerstwo Finansów gospodarka polska

Soboń: nie zrezygnujemy ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej

Wiceminister finansów Artur Soboń zapewnił w rozmowie z "Polska Times", że budżet państwa może udźwignąć takie wydatki, jak 14. emerytura czy dopłaty do węgla.  - Biorąc pod uwagę także nasze możliwości, planujemy wszystkie wydatki ostrożnie, ale nie zrezygnujemy z wrażliwości społecznej i ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów Rosja węgiel gaz

Minister Rzeczkowska: budżet państwa musi wziąć na siebie część kosztów walki z inflacją

– Przy walce z inflacją ważne jest to, by nie zapewnić gospodarce i obywatelom tzw. twardego lądowania. Trzeba poszukiwać rozwiązań, które spowodują, że będziemy z tej inflacji wychodzić na miękko – powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" Magdalena Rzeczkowska, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Magdalena Rzeczkowska finanse publiczne inflacja Ministerstwo Finansów

Artur Soboń: program wygaszania kopalń do roku 2049 wymaga zmian. Potrzebne jest większe wydobycie węgla

Program produkcji węgla rozpisany do 2049 r. dla każdej kopalni wymaga pewnie korekty, by w krótszym czy średniookresowym horyzoncie można było zaplanować inwestycje pozwalające na zwiększenie wydobycia - powiedział w poniedziałek wiceminister finansów Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Fit for 55 kopalnia Turów Polska Grupa Górnicza zielona energia Komisja Europejska Ministerstwo Finansów