Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Rzecznik rządu: z Putinem nie ma o czym rozmawiać do czasu zakończenia okupacji Ukrainy

Z Władimirem Putinem, mimo głosów z różnych stron, nie ma o czym rozmawiać, dopóki jego armia okupuje niepodległy kraj - mówił w TVPInfo Piotr Mueller. Rzecznik rządu skrytykował wypowiedzi m.in. byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, polityków PO: Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka o konieczności rozpoczęcia rozmów z prezydentem Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller rząd POLSKA Bronisław Komorowski wojna 2022

Specjalna taryfa na prąd m.in. dla samorządów. Müller: projekt przedstawimy w przyszłym tygodniu

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi szczegóły propozycji specjalnej taryfy, która ma ochronić samorządy, podmioty wrażliwe oraz małe i średnie firmy przed wielokrotnymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Zastrzegł przy tym, że "jakieś podwyżki będą, ale dużo niższe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller energia energia elektryczna bezpieczeństwo energetyczne cena samorząd małe i srednie przedsiębiorstwo

"Chce przewodzić protestowi samorządowców, a unika radnych opozycji". Müller o Trzaskowskim

Panie prezydencie Trzaskowski, odwagi, proszę śmiało porozmawiać ze wszystkimi radnymi – tymi słowami zaapelował do prezydenta Warszawy rzecznik rządu Piotr Müller. Jego zdaniem, Trzaskowski chce przewodzić protestowi samorządowców pod KPRM, a unika warszawskich radnych opozycji i nie chce się z nimi spotkać "twarzą w twarz" na stacjonarnej sesji.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA polityka Piotr Müller Warszawa opozycja

Rzecznik rządu o słowach Sikorskiego: to przykład szkodliwej polityki, ale szczególnie mnie to nie dziwi

- To przykład polityki, która jest szkodliwa, oczywiście wykorzystywana przez propagandę rosyjską, ale jakoś szczególnie mnie to nie dziwi - skomentował rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany o wpis europosła PO Radosława Sikorskiego dot. awarii gazociągów Nord Stream. Przypomniał ponadto, że były szef MSZ był współautorem polityki ocieplania sojuszu z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nord Stream Piotr Müller Radosław Sikorski Rosja

Otwarcie Baltic Pipe. Piotr Müller: najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski

Dziś odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. W wydarzeniu mają wziąć udział: prezydent Andrzej Duda, szefowie rządów Polski i Danii - Mateusz Morawiecki i Mette Frederiksen, minister do spraw ropy naftowej i energii Norwegii Terje Aasland oraz szefowa unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Energii Ditte Juul Jorgensen.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 POLSKA gaz ziemny inwestycje Piotr Müller

Piotr Müller: przekop Mierzei Wiślanej oraz Baltic Pipe są efektami konsekwentnej polityki rządu

Jak ocenił rzecznik rządu Piotr Müller, otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną jest dowodem konsekwentnej polityki rządu w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa transportowego i uniezależnianie się od Rosji. Przypomniał też o otwarciu gazociągu Baltic Pipe, zaplanowanym na koniec września.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei 2022 Piotr Müller infrastruktura Baltic Pipe

Rzecznik rządu o przemówieniu Tuska w Poczdamie: dogadywał się z Putinem, a dziś stroi się w antyrosyjskie piórka

- Donald Tusk pozwalał na rosyjsko-niemiecki sojusz energetyczny, jeździł do Moskwy dogadywać się z Władimirem Putinem, a dzisiaj stroi się w antyrosyjskie piórka. W rzeczywistości prowadził kompletnie inną politykę - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller, komentując wystąpienie lidera PO w Poczdamie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Donald Tusk Rosja Władimir Putin

Norbert Kaczmarczyk do dymisji. Jest decyzja ws. wiceministra rolnictwa

- Premier Mateusz Morawiecki przyjął wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o odwołanie Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Wcześniej, na antenie Polskiego Radia 24, szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował, że prezydium Komitetu Politycznego PiS zdecydowało o dymisji wiceministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Norbert Kaczmarczyk premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Piotr Müller