Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

TYLKO U NAS Zawiadomienie do prokuratury ws. Tuska i Siemoniaka. Müller apeluje do polityków PO: to może się źle skończyć

Narodowy Bank Polski złożył dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka dotyczących prezesa NBP Adama Glapińskiego. Politycy są w tej sprawie podzieleni. - Jeżeli ktoś czuje się atakowany, w tym wypadku przez pana Tuska, to ma prawo podejmować działania, które są prawem przewidziane - mówi rzecznik rządu Piotr Müller. - Ten człowiek nie zajmuje się pomocą Polakom, tylko walką z opozycją - stwierdza z kolei Marcin Kierwiński z PO. 
Zobacz więcej na temat:  NBP Adam Glapiński Sejm PiS Piotr Müller polityka prokuratura POLSKA

Piotr Müller spokojny o dostawy gazu do domów. "Mamy gwarancję bezpieczeństwa"

- Pod kątem bezpieczeństwa gazowego gospodarstw domowych nie ma żadnych ryzyk - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller pytany o bezpieczeństwo gazowe Polski. - Te dostawy są gwarantowane ze strony norweskiej, jest produkcja krajowa, są dostawy do terminala LNG. Tu mamy gwarancję bezpieczeństwa - wyliczył i dodał, że "wyzwaniem będą ceny" błękitnego paliwa.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Kania polityka Piotr Müller energetyka gaz społeczeństwo

Relacje polsko-ukraińskie w kontekście Wołynia. Müller: liczymy na postawę pamięci

- Liczymy, że pamięć o zbrodni ukraińskiej przeprowadzone na niewinnych obywatelach państwa polskiego będzie towarzyszyła nie tylko polskim władzom, ale także władzom państwa ukraińskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o ocenę relacji polsko-ukraińskich. Jak mówił, poszukiwania ciał ofiar napaści UPA na Polaków na Wołyniu to "stały temat rozmów polsko-ukraińskich".
Zobacz więcej na temat:  Dorota Kania polityka Piotr Müller relacje polsko-ukraińskie Ukraina Rzeź Wołyńska

Ustawa nt. specjalnego statusu Polaków na Ukrainie. Piotr Müller: ma ona ułatwić współpracę

- W ramach polsko-ukraińskich konsultacji międzyrządowych w Kijowie, ustalono, że taki projekt będzie przestawiony przez stronę ukraińską - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller, komentując ustawę o specjalnym statusie dla obywateli Polski na Ukrainie. - Ma to pozwolić na łatwiejszą współpracę w przyszłości - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Piotr Müller Wołodymyr Zełenski wojna 2022 wojna na Ukrainie

Rośnie liczba przypadków COVID-19 w Polsce. Będą nowe obostrzenia? Rzecznik rządu wyjaśnia

Rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że na razie warianty obostrzeń związanych z COVID-19 nie są dyskutowane. - Natomiast dyskutujemy przede wszystkim o infrastrukturze medycznej, bo na to możemy mieć wpływ dużo wcześniej - powiedział. Wyraził nadzieję, że obostrzenia nie będą potrzebne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Piotr Müller Koronawirus w Polsce obostrzenia

PO reklamuje swoją konwencję. Jednoznaczny komentarz Piotra Müllera. "Prawdziwych planów nie poznamy"

W sobotę odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej. Piotr Müller, komentując nadchodzące wydarzenie stwierdził, że nie można spodziewać się przedstawienia prawdziwych planów przez partię Donalda Tuska. Rzecznik rządu przywołał w tym kontekście m.in. jedną z ostatnich wypowiedzi poseł Izabeli Leszczyny, która przekazała, że jej ugrupowanie przedstawi program dopiero po wygranych wyborach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Piotr Müller Jan Grabiec Prawo i Sprawiedliwość

Premier zwołał posiedzenie ws. polityki energetycznej. Rzecznik rządu: przed Polską szereg wyzwań

W czwartek odbyło się posiedzenie rządu dotyczące wyzwań polityki energetycznej państwa, które premier zapowiadał na początku czerwca. - W Unii Europejskiej toczą się ważne prace legislacyjne dotyczące spraw energetycznych. Zabiegamy o ich jak najbardziej korzystny rezultat dla Polski - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, dodając, że spotkanie służyło ustaleniu strategii działań w tym obszarze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka GOSPODARKA Anna Moskwa Jacek Sasin Piotr Müller

"Od Rosji zależy, czy inflacja sięgnie 20 proc". Piotr Müller o możliwych scenariuszach

- Na ryzyko wzrostu inflacji staramy się odpowiadać przez obniżenie podatku VAT na żywność, benzynę, energię elektryczną, obniżenie akcyzy, podatku od 1 lipca. To są nasze odpowiedzi. To są instrumenty, które rząd ma w ręku, ale niestety nie wszystkie instrumenty ma w ręku, bo sytuacja międzynarodowa nie jest zależna wyłącznie od nas - zwrócił uwagę rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja pieniądze POLSKA inflacja Piotr Müller