X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
SLD

"Andrzej Celiński to bardzo przemyślana kandydatura"

Andrzej Celiński, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, a później m.in. minister kultury w rządzie Leszka Millera, został zatwierdzony przez radę okręgu warszawskiego SLD jako kandydat tej partii na prezydenta stolicy. - To bardzo przemyślana kandydatura - stwierdziła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, rzeczniczka partii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka SLD Andrzej Celiński Warszawa wybory samorządowe

Najnowszy sondaż: stałe poparcie dla PiS, cztery partie w Sejmie

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public. Wyniki komentowała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaże Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna SLD Kukiz'15 Sejm

Adrian Zandberg: SLD jest blisko do PO i Nowoczesnej

– To byłoby bez sensu. Miejsce Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest przy Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej – powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Zandberg. Członek zarządu partii Razem w ten sposób mówił o próbach podjęcia współpracy między SLD a jego ugrupowaniem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Zandberg partia Razem SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej Platforma Obywatelska Nowoczesna PiS Prawo i Sprawiedliwość

Czarzasty: wszyscy wiedzieli o tym co się działo w Warszawie

- Bez względu na to, kto w jakiej partii jest, to sytuacja jest taka - wiele świństw, złodziejstw i na końcu morderstwo działo się w Warszawie. Nie wierzę w to, że nikt o tym nie wiedział. Wszyscy o tym wiedzieli. To była tzw. tajemnica poliszynela. W tej sprawie odpowiedzialnych trzeba znaleźć i trzeba ukarać - mówił odnosząc się do tzw. "dzikiej reprywatyzacji" Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze POLSKA PiS PO Katarzyna Gójska wojsko USA reprywatyzacja SLD Włodzimierz Czarzasty

"Bandyci wyrzucili normalnych kibiców ze stadionów"

Piłkarze Legii Warszawa wywalczyli mistrzostwo Polski. Stołecznej drużynie przyznano walkower za niedzielny, wyjazdowy mecz z Lechem Poznań w ostatniej, 37. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie, które przerwano w 76. minucie nie dostało dokończone po tym jak pseudokibice Lecha obrzucili murawę przedmiotami i wyłamali płot oddzielający boisko od trybun. O meczu mówił w audycji 24 Pytania Krzysztof Gawkowski z SLD.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Gawkowski SLD pseudokibice

Czarzasty: nigdy nie powiem, że ta ustawa nie była potrzebna

- W trybie natychmiastowym strony konfliktu polsko-izraelskiego muszą usiąść przy stole i cofnąć się o trzy miesiące, przemyśleć wszystko, co zostało zrobione i wykonać plan naprawczy. Teraz tak upowszechniliśmy ten problem, że wyszło na to, że Polacy mają wielki problem z Żydami. O problemie i nieprawdziwym nastawieniu Polaków do Żydów dowiedział się cały świat – mówił w audycji 24 Pytania przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SLD Włodzimierz Czarzasty IPN Izrael Holokaust

Leszek Miller: prezydent musiał podpisać ustawę o IPN

 - Jeśli chodziło o to, by penalizować tych, którzy używają sformułowań "polskie obozy śmierci" czy "polskie obozy koncentracyjne" to trzeba było takie wyrażenia wprowadzić do ustawy. Ustawa o IPN nie wzbudziłaby burzy, gdyby przepisy były precyzyjne – powiedział w audycji 24 Pytania były premier, były szef SLD Leszek Miller. Skomentował także odwołanie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Miller SLD Parlament Europejski Izrael Ryszard Czarnecki IPN

"Nowoczesna to dziś już projekt agonalny”

W styczniu, wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu, 42 proc. oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 14 proc. wyborców. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. – Rezultaty badania pokazują stały trend po stronie opozycji, która nie radzi sobie po ostatnich wyborach parlamentarnych – komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Kukiz'15 Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość SLD PSL wybory w Polsce sondaże Wojciech Wybranowski