X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
SLD

Czarzasty: nigdy nie powiem, że ta ustawa nie była potrzebna

- W trybie natychmiastowym strony konfliktu polsko-izraelskiego muszą usiąść przy stole i cofnąć się o trzy miesiące, przemyśleć wszystko, co zostało zrobione i wykonać plan naprawczy. Teraz tak upowszechniliśmy ten problem, że wyszło na to, że Polacy mają wielki problem z Żydami. O problemie i nieprawdziwym nastawieniu Polaków do Żydów dowiedział się cały świat – mówił w audycji 24 Pytania przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SLD Włodzimierz Czarzasty IPN Izrael Holokaust

Leszek Miller: prezydent musiał podpisać ustawę o IPN

 - Jeśli chodziło o to, by penalizować tych, którzy używają sformułowań "polskie obozy śmierci" czy "polskie obozy koncentracyjne" to trzeba było takie wyrażenia wprowadzić do ustawy. Ustawa o IPN nie wzbudziłaby burzy, gdyby przepisy były precyzyjne – powiedział w audycji 24 Pytania były premier, były szef SLD Leszek Miller. Skomentował także odwołanie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Miller SLD Parlament Europejski Izrael Ryszard Czarnecki IPN

"Nowoczesna to dziś już projekt agonalny”

W styczniu, wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu, 42 proc. oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 14 proc. wyborców. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. – Rezultaty badania pokazują stały trend po stronie opozycji, która nie radzi sobie po ostatnich wyborach parlamentarnych – komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Kukiz'15 Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość SLD PSL wybory w Polsce sondaże Wojciech Wybranowski

Komentarze polityków po materiale o polskich neonazistach

- Każde działanie tego typu należy w sposób stanowczy zwalczać - ocenił w radiowej Trójce wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, komentując reakcje na reportaż "Superwizjera" o polskich neonazistach. Z kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński stwierdził, że "nie da się pogodzić gloryfikowania Adolfa Hitlera z patriotyzmem". PiS domaga się od szefa MSWiA informacji w sprawie "Dumy i Nowoczesności". Opozycja chce delegalizacji tej organizacji.
Zobacz więcej na temat:  Sejm PiS Nowoczesna SLD POLSKA nazizm faszyzm

Sondaż: PiS z 45 proc. poparcia deklasuje rywali

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec grudnia, to PiS zdobyłoby 45 proc. głosów – wynika z badania dla portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się PO z 23 proc. natomiast trzecie w sondażu Kukiz’15 wskazało 8 proc. badanych. Wyniki komentował w audycji Gorący Temat prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaż sondaże Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna SLD Kukiz'15

Sondaż. "Paweł Kukiz ma się nad czym zastanawiać"

Z sondażu Kantar Millward Brown SA przeprowadzonego dla Faktów TVN wynika, że gdyby wybory odbyły się pod koniec grudnia na PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie głosowałoby 38 proc. badanych, którzy chcieli wziąć udział w wyborach; na drugim miejscu znalazłaby się PO z 20 proc. poparcia. Po 8 proc. badanych wskazałoby Nowoczesną i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wyniki badania komentował w audycji Północ-Południe Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaż Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Platforma Obywatelska Nowoczesna SLD

Polityk o krzyżu na pomniku papieża: Francuzi idą za daleko

Francuzi chcą pozbawić krzyża pomnik Jana Pawła II, ponieważ – jak twierdzą - obecność krzyża w przestrzeni publicznej sprzeczna jest z laickością republiki.- Nasz papież był wielkim Polakiem. Pomimo tego, że jestem lewakiem, to takie gesty Francuzów są dla mnie niemądre - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski z SLD.
Zobacz więcej na temat:  SLD prokuratura Jan Paweł II Francja Krzysztof Gawkowski Sąd Najwyższy

Najnowszy sondaż: PiS z dwukrotną przewagą nad PO

Jak pokazuje najnowszy sondaż wyborczy, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie poparciem 42,8 proc. Polaków. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 22,2 proc. ankietowanych. Badanie poparcia opinii publicznej wykonała pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Wyniki w Polskim Radiu 24 skomentował politolog dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska sondaże Jarosław Kaczyński Kukiz'15 SLD Nowoczesna PSL Andrzej Anusz