X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
SLD

Debata Poranka: Jaka przyszłość czeka Koalicję Obywatelską?

Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej powstanie nowego projektu politycznego zapowiedział Robert Biedroń. W Debacie Poranka o możliwych skutkach ostatnich ruchów na rodzimej scenie politycznej rozmawiali Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej", Agaton Koziński z "Polski The Times" i Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Barbara Nowacka koalicja obywatelska Robert Biedroń wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 SLD PSL Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Agaton Koziński polityka Tomasz Sakiewicz Stanisław Janecki

Andrzej Rozenek: Ewa Gawor byłaby w moim ratuszu

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor była w Departamencie PESEL MSW w latach 1979-1990, a w 1988 r. miała ukończyć Wyższą Szkołę Oficerską im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie. Do przeszłości Ewy Gawor odniósł się w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozenek, kandydat SLD na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SLD Andrzej Rozenek wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Warszawa

Andrzej Halicki: inicjatywa Roberta Biedronia pomaga PiS-owi

– Robert Biedroń powinien z nami współpracować i to powinien być jego naturalny wybór. Nie widzę powodów, żeby ze sobą walczyć – powiedział Andrzej Halicki na antenie Trójki. Poseł Platformy Obywatelskiej odniósł się do informacji, że prezydent Słupska miałby założyć własne ugrupowanie polityczne.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Halicki Trójka Robert Biedroń SLD wybory do Parlamentu Europejskiego POLSKA

Stołeczna radna Katarzyna Olszewska odchodzi z SLD

- Katarzyna Olszewska, wiceprzewodnicząca rady na Pradze Południe, a także b. pełnomocniczka wyborcza m.in. komitetu Magdaleny Ogórek odchodzi z SLD. Powodem rozstania jest m.in. postawa SLD w Warszawie i jego kandydata na prezydenta Andrzeja Celińskiego - podkreśla w rozmowie. Olszewska, która w Sojuszu działała od 18 lat, chce jednak pozostać w polityce. Nie ukrywa, że najbliżej jej do kolegów z Platformy Obywatelskiej, z którymi od lat współpracuje na Pradze Południe. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SLD Andrzej Celiński

Były minister kultury wulgarnie o radnym Janie Śpiewaku

Andrzej Celiński, kandydat na urząd prezydenta miasta Warszawy i były minister Kultury w rządzie Leszka Millera, w wulgarny sposób zaatakował Jana Śpiewaka, stołecznego radnego znanego z walki z dziką reprywatyzacją oraz kandydata na urząd prezydenta. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu Ch..." - napisał były senator i poseł SLD.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak reprywatyzacja polityka społeczeństwo POLSKA SLD Andrzej Celiński

Jacek Majchrowski z poparciem PO, Nowoczesnej, SLD i PSL

- Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych mając poparcie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD, PSL i własnego zaplecza - Przyjaznego Krakowa. Ugrupowania te wystawią wspólną listę kandydatów do Rady Miasta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wybory samorządowe Jacek Majchrowski Platforma Obywatelska Nowoczesna Sojusz Lewicy Demokratycznej Polskie Stronnictwo Ludowe SLD PSL

Europoseł SLD upomniał się w PE o emerytury SB-ków

- To bardzo ciekawy aspekt obrony praworządności u jednego z członków PE, broniącego wysokich emerytur specjalnych służb komunistycznych. Tych służb, które mordowały polskich bohaterów, także ludzi, których ja znałem. - tak Mateusz Morawiecki skomentował na forum Parlamentu Europejskiego pytanie Janusza Zemke o SB-eckie emerytury. 
Zobacz więcej na temat:  Janusz Zemke Mateusz Morawiecki emerytura komunizm SLD Parlament Europejski POLSKA

73 proc. badanych chce głosować w wyborach samorządowych

73 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach samorządowych jesienią 2018 r.; 15 proc. nie zamierza do nich pójść - wynika z sondażu CBOS. Spośród ankietowanych, 32 proc. zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy, 16 proc. - PO i Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce zjednoczona prawica CBOS PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Platforma Obywatelska Nowoczesna Kukiz'15 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej partia Razem

"Andrzej Celiński to bardzo przemyślana kandydatura"

Andrzej Celiński, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, a później m.in. minister kultury w rządzie Leszka Millera, został zatwierdzony przez radę okręgu warszawskiego SLD jako kandydat tej partii na prezydenta stolicy. - To bardzo przemyślana kandydatura - stwierdziła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, rzeczniczka partii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka SLD Andrzej Celiński Warszawa wybory samorządowe