Polskie Radio
Section05
Sylwia Białek

POLSKIE RADIO 24 Pegasus. Joński: badamy, czy wyłudzano zgody na inwigilację

- Coraz więcej wiemy o sprawie Pegasusa. Inwigilacja była prowadzona za zgodą sądu, ale prokuratura teraz sprawdza, czy te zgody nie były wyłudzane, czy sędziowie, którzy podpisywali się pod zgodą na inwigilację, nie byli wprowadzani w błąd - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska), który dyskutował z Elżbietą Rafalską (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo komisja śledcza pegasus Dariusz Joński Elżbieta Rafalska

Aborcja. Bosak: projekty zmian są niekonstytucyjne

- Sejm zdecydował, że projekty idą do dalszych prac, a przed członkami komisji niełatwe wyzwanie, aby z tych czterech projektów zrobić jeden albo je zaopiniować, albo udoskonalić (…). Uważam, że absolutnie argumenty są po naszej stronie, każdy z tych projektów jest niekonstytucyjny - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka samorząd Krzysztof Bosak aborcja Konfederacja Sejm

POLSKIE RADIO 24 Posłanka Polski 2050: wyborcy dali Lewicy czerwoną kartkę

- Bardzo się cieszę z wyniku Trzeciej Drogi, udowodniliśmy, że nikt nie głosował na nas z litości, potwierdziliśmy, że mamy stabilny elektorat, a co szczególnie ważne, przy wyborach samorządowych Polacy potwierdzili po raz kolejny, że doceniają współpracę. Znowu wygrała współpraca, i to jest bardzo bezpieczne dla demokracji - mówiła w Polskim radiu 24 Barbara Oliwiecka (Polska 2050), która dyskutowała ze Zbigniewem Boguckim (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory samorządowe 2024 samorząd wybory samorządowe wybory 2024 Prawo i Sprawiedliwość Polska 2050

POLSKIE RADIO 24 Kwiatkowski o wyborach: scena polityczna jest zabetonowana

- Dla przedstawicieli poszczególnych środowisk politycznych jest to powód do przemyśleń, dla mnie osobiście do mobilizacji. Musimy się zastanowić, którą część programową zmienić (…). To jest ważne przesłanie dla nas wszystkich, polityków, że my jesteśmy dla wyborców, a nie wyborcy dla nas i nie możemy sobie o nich przypominać przed wyborami, bezpośrednio w trakcie kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory samorządowe 2024 samorząd wybory samorządowe wybory 2024 Krzysztof Kwiatkowski

Biejat o budowie mieszkań na wynajem: mamy ambitny program

- Możemy tworzyć ofertę dla mieszkańców, po to, by nie odbierać marzeń o przyszłości rodzinom, ofertę dostępną, dobrej jakości osiedli społecznych, które będą się różniły znacząco, jeśli chodzi o jakość przestrzeni, które mogą być otwarte, gdzie może być miejsce na zieleń, usługi, przedszkola i szkoły - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Biejat, kandydatka Lewicy na prezydentkę Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa wybory samorządowe 2024 Rafał Trzaskowski mieszkania Magdalena Biejat

Sprawa Funduszu Sprawiedliwości. "Śledztwo jest rozwojowe"

Najwyższy czas rozliczyć Fundusz Sprawiedliwości, w którym dochodziło do nieprawidłowości - zaapelowała wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat w programie "Śniadanie w Trójce". Gośćmi audycji byli również: Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej, Stanisław Żaryn z Kancelarii Prezydenta, Jarosław Sellin (PiS), Adam Nowak (Trzecia Droga, PSL), Przemysław Wipler (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka katarzyna piekarska Magdalena Biejat Andrzej Duda Donald Tusk Przemysław Wipler Jarosław Sellin Zbigniew Ziobro

Weto ws. pigułki "dzień po". Polityczny spór w Trójce

- Wetując ustawę o tak zwanej pigułce "dzień po", prezydent Andrzej Duda nie wykorzystał okazji, żeby pokazać, że stoi po stronie kobiet, a nie po stronie uprzedzeń - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałkini Senatu z Lewicy Magdalena Biejat. Gośćmi audycji byli również: Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej, Stanisław Żaryn z Kancelarii Prezydenta, Jarosław Sellin (PiS), Adam Nowak (Trzecia Droga, PSL), Przemysław Wipler (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka katarzyna piekarska Magdalena Biejat Andrzej Duda Donald Tusk Przemysław Wipler Jarosław Sellin

Śledztwo ws. NCBR. Szczerba: Bielan działał jak kadrowy

- Mówimy o instytucji zdominowanej przez Partię Republikańską, przez ludzi Adama Bielana, który działał tam (w NCBR - red.) niczym kadrowy i ustawiał dyrektorów, doradców, prezesów spółek - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Szczerba, poseł KO i przewodniczący komisji ds. afery wizowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka komisja śledcza Michał Szczerba Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Adam Bielan

Scheuring-Wielgus o Ziobrze: odpowiedzialny za wiele złego

- Zbigniewowi Ziobrze życzę zdrowia, jak każdej osobie, która jest chora i walczy o swoje życie, to oczywiste. Ale też każdej osobie, która złamała prawo życzę tego, by stanęła przed sądem i była sprawiedliwie osądzona - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Joanna Scheuring-Wielgus polityka prokuratura Zbigniew Ziobro

"Putin to wykorzysta". Politycy o zamachu pod Moskwą

- Atak w Rosji będzie wykorzystany, żeby pokazać, że za tym stoi Ukraina - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. Gośćmi audycji byli również: Paweł Jabłoński (PiS), Paulina Matysiak (Lewica - Razem), Barbara Oliwiecka (Polska 2050), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Stanisław Tyszka (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka katarzyna piekarska Paweł Jabłoński Paulina Matysiak Błażej Poboży Rosja atak terrorystyczny

"Śniadanie w Trójce". Politycy o przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego

W sobotnim "Śniadaniu w Trójce" politycy rozmawiali o przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. Pegasusa. Gośćmi audycji byli Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica), Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Anna Radwan-Röhrenschef (Polska 2050, Trzecia Droga), Jarosław Sachajko (Kukiz’15) i Stanisław Tyszka (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA Trójka polityka Sejm pegasus

Zmiany w bezcłowym handlu z Ukrainą? "Duży sukces Polski"

– Możemy mówić o bardzo dobrych godzinach czy dniach dla Polski, dla Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o ustalenie tych stosunków handlowych między Unią Europejską a Ukrainą. To wszystko wyjaśni się też jeszcze w najbliższych dniach, ale już dzisiaj możemy mówić o bardzo dużym sukcesie Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak Parlament Europejski rolnicy rolnictwo handel żywność Andrzej Halicki Unia Europejska Trójka GOSPODARKA