Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Jak Obamowie wspierają Hillary Clinton?

O prezydenturze Baracka Obamy wielu mówi, że była nieudana i nieskuteczna. Jednak w ostatnich tygodniach urzędowania amerykański prezydent cieszy się wyjątkowo wysokim zaufaniem Amerykanów. Na tyle wysokim, że wraz z żoną aktywnie wspiera kampanię Hillary Clinton, a specjaliści oceniają, że robi to skutecznie – relacjonuje przebywający w Chapel Hill w Karolinie Północnej specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hillary Clinton TYLKO U NAS Wojciech Cegielski w USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Więzień polityczny bestialsko torturowany. Apel Memoriału

Media na całym świecie i niezależne portale w Rosji publikują list więźnia politycznego Ildara Dadina do żony, który spisał na podstawie jego słów adwokat Aleksiej Lipcer. Ildar Dadin przekazuje w liście, że jak i inni osadzeni, jest poddawany w kolonii karnej w rosyjskiej Karelii okrutnym torturom. Pisze, że był bity przez 12 osób jednocześnie i nie jest w stanie długo wytrzymać przemocy, gwałtu i boi się, że zostanie zabity.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał prawa człowieka represje Rosja TYLKO U NAS

"Trump i Clinton to potworni kandydaci"

- Zdecydowałem się głosować na Gary’ego Johnsona nie dlatego, że jest dobrym kandydatem, ale dlatego, że chcę zaprotestować przeciwko temu, że mamy tak potwornych kandydatów jak Hillary Clinton i Donald Trump - powiedział specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia Michałowi Żakowskiemu mieszkaniec Peachtree City.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hillary Clinton Michał Żakowski w USA TYLKO U NAS wybory prezydenckie w USA wybory w USA

TYLKO u NAS Pisał o Kremlu, a jednak jest wolny

25-letni historyk, założyciel portalu 1863x.com, demaskującego imperializm Kremla, Eduard Palczys, po około 9 miesiącach aresztu opuścił salę sądu w Mińsku - otrzymał wyrok w zawieszeniu. Informują o tym białoruskie media niezależne. Proeuropejscy opozycjoniści na Białorusi przez długi czas, podczas procesu, prowadzili pikietę przed budynkiem sądu, nie zważając na olbrzymie grzywny, które z pewnością przyjdzie im za to zapłacić.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś Rosja TYLKO U NAS wolność słowa

Relacja z USA Młodzi Nowojorczycy mają dość elit

Kto jest politycznym idolem sporej części nowojorskich 20-latków? 75-letni senator, określany jako socjalista, weteran amerykańskiej sceny politycznej. Bernie Sanders, choć zajmuje się polityką od wielu lat, kupił serca i umysły tych młodych Nowojorczyków, którzy mają dość dotychczasowych elit.
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA Nowy Jork Hillary Clinton Donald Trump Wojciech Cegielski Wojciech Cegielski w USA TYLKO U NAS