Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Rafał Wójcikowski mógł przeżyć? Jest relacja świadka

Nowe fakty w sprawie  wypadku na trasie S8, w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski. Świadek zdarzenia, który zadzwonił do Radia Kierowców Programu I Polskiego Radia mówi, że próbował ratować posła Wójcikowskiego. Jak później stwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl, poseł jeszcze żył kiedy wyciągnął go z samochodu. Jego zdaniem ratownicy stracili najcenniejsze 4 minuty.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Wójcikowski wypadek Kukiz'15 TYLKO U NAS

Poseł Kukiz'15 o kulisach rozmów ws. apelu opozycji

Platforma Obywatelska i Nowoczesna dementują informacje w sprawie apelu opozycji o pomoc do międzynarodowych instytucji w związku z sytuacją w Polsce. Dokument został zaprezentowany, gdy rozpoczynała się okupacja Sejmu. - Ten apel jest faktem, a zaprzeczanie temu jest tylko dalszym kompromitowaniem się totalnej opozycji - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz, który widział treść oświadczenia.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS opozycja demokratyczna Nowoczesna Platforma Obywatelska Kukiz'15 Sejm

"Decyzja dotycząca przyszłości Tuska zapadła"

- Wybór Antonio Tajaniego na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego znacznie osłabia szansę Donalda Tuska na reelekcję - powiedział portalowi PolskieRadio.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin. W podobnym tonie wypowiadają się również inni politycy w Sejmie. Czy przyszłość Donalda Tuska w Brukseli jest już przesądzona?
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS polityka Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Parlament Europejski

Dziś rozstrzygnie się los Tuska? Oto możliwe scenariusze

Parlament Europejski wybiera przewodniczącego. - Teoretycznie łatwiejszą drogę powinien mieć kandydat chadeków, który już na starcie ma więcej głosów - tłumaczy portalowi PolskieRadio.pl dr hab. Piotr Wawrzyk z Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wybór kandydata Europejskiej Partii Ludowej mógłby doprowadzić do przetasowań w unijnych instytucjach. Takie rozstrzygnięcie to też zła wiadomość dla Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS polityka Donald Tusk Parlament Europejski

PO czuje się zdradzona przez lidera Nowoczesnej?

PO krytykuje porozumienie między PiS a opozycją w sprawie zakończenia trwającego od połowy grudnia kryzysu parlamentarnego. Dla polityków Platformy zaskakująca jest zwłaszcza postawa Nowoczesnej. - Jeśli przez ponad 20 dni mówi się o tym, że budżet został przez Sejm przyjęty w sposób niezgodny z prawem i nagle próbuje się legitymizować go jakimiś poprawkami w Senacie, to jest to dla mnie strategia niezrozumiała - powiedział portalowi PolskieRadio.pl szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm Nowoczesna Platforma Obywatelska TYLKO U NAS POLSKA

Brexit, Trump, ISIS. 2016 rok na świecie

Zagraniczni korespondenci i dziennikarze Polskiego Radia zgodni: zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, Brexit i konflikt na Bliskim Wschodzie najważniejszymi wydarzeniami mijającego roku. Dla portalu PolskieRadio.pl 2016 rok podsumowali: Wojciech Cegielski, Michał Żakowski i Paweł Lekki.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Donald Trump wybory prezydenckie w USA Państwo Islamskie Syria Wojciech Cegielski Paweł Lekki Michał Żakowski TYLKO U NAS

Media białoruskie bez wsparcia? "To cios w interes Polski"

”Taka decyzja nie jest zgodna z interesami Polski”, „mamy nadzieję, że to nieprawda”, „ta decyzja niszczy zaufanie Białorusinów do Polski”, „media niezależne bronią przed ekspansją rosyjskiego świata”– to komentarze białoruskich środowisk w związku z niepokojącymi informacjami ws. finansowania białoruskich mediów niezależnych. Dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska boi się, że stację trzeba będzie zlikwidować - jeśli potwierdzą się informacje o obcięciu budżetu o 2/3. Planów finansowania nie ma ani Biełsat, ani portal Karta 97, ani Radio Racja.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Biełsat media Agnieszka Romaszewska Andrzej Poczobut TYLKO U NAS