Polskie Radio
Section05

TYLKO U NAS

TYLKO U NAS "Trójmorze Plus? Baku może oferować czwarte morze"

Projekt Trójmorza, wsparty w Warszawie przez wizytę prezydenta Donalda Trumpa, interesuje również Baku - uważa niezależny białoruski komentator Roman Jakowlewski. W jego ocenie, kwestie współpracy, zwłaszcza energetycznej, z państwem "czwartego morza" są poruszane w czasie spotkań z politykami Azerbejdżanu, a projekt może zmierzać ku koncepcji "czterech mórz", łącznie z Morzem Kaspijskim. Zwraca uwagę, że ten projekt, jak i plany chińskie w regionie, angażują Białoruś, a wykluczają obecność Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Azerbejdżan Trójmorze Chiny

Dzień Walki z Ubóstwem

Prawie 35 procent Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia. Najczęściej w koszach Polaków lądują wędliny i pieczywo. Dziś Dzień Walki z Ubóstwem, a więc moment, w którym powinniśmy przemyśleć, w której grupie ankietowanych się znajdujemy. Jak wynika z danych Eurostatu, jesteśmy pierwszym krajem w Unii Europejskiej pod względem prędkości powstrzymywania ubóstwa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśla, że nie oznacza to jednak, że ubóstwa w Polsce nie ma.
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie POLSKA Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny

Lokator na bruk, czyli reprywatyzacja po krakowsku [WIDEO]

- Powiedziano nam, że dobrze by było, gdybyśmy się wyprowadzili do końca roku - mówi rozżalona lokatorka krakowskiej kamienicy. To tylko jeden z wielu głosów rozpaczy, które słychać na Kazimierzu i, od kilku dni, w ogólnopolskich mediach. Czy dzikie reprywatyzacje zaburzają obraz tego pięknego miasta? Postanowił to sprawdzić reporter portalu polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Kraków reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Patryk Jaki Warszawa