Polskie Radio
Section05

UOKiK

Wakacje kredytowe a tarcza 4.0. Jadwiga Emilewicz wyjaśnia

Z wakacji kredytowych z tarczy 4.0 będą mogli skorzystać tylko ci, którzy naprawdę zostali dotknięci skutkami pandemii - powiedziała w poniedziałek wicepremier Jadwiga Emilewicz. Nie ma planu przedłużenia zwolnień z ZUS, ani projektu o podwyżce minimalnej pensji do 3 tys. zł w 2021 r. - mówiła szefowa resortu rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Jadwiga Emilewicz kredyt Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA

Nieuczciwi przedsiębiorcy zarabiają na koronawirusie. UOKiK reaguje

- Widzimy, że niektórzy przedsiębiorcy wykorzystują sytuację, że konsument nie ma możliwości przejścia do innego sklepu w celu porównania ofert i dokonania wyboru. Stąd m.in. część nieuczciwych przedsiębiorców rażąco podniosła cena - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W jaki sposób zostaną ukrócone tego typu praktyki?
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zakupy

UOKiK walczy z nieuzasadnionymi podwyżkami cen. Będzie pakiet propozycji do specustawy ws. koronawirusa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował pakiet propozycji do specustawy ws. koronawirusa, które pomogłyby w walce z nieuzasadnionymi podwyżkami. Urząd bada wzrosty cen zarówno w internecie, jak i tradycyjnym handlu. Konsumenci, którzy zaobserwowali niepokojący wzrost cen żywności i produktów higienicznych, mogą to zgłosić.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce handel ceny żywności