Polskie Radio
Section05
USA

Sankcje Waszyngtonu na reżim Łukaszenki. To reakcja na złamanie norm międzynarodowych

Stany Zjednoczone przyłączają się do Europy i podejmują kroki odwetowe wobec Białorusi. Obejmują one m.in. sankcje na białoruskie firmy i wysokich rangą przedstawicieli reżimu Łukaszenki, a także zawieszenie porozumienia USA-Białoruś o usługach w ruchu powietrznym.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka sankcje sankcje USA USA Stany Zjednoczone Ameryka Biały Dom Marek Wałkuski ŚWIAT

"Rozumiem ból Polaków". Amerykański kongresmen przeprasza po interwencji ambasady ws. słów dot. Holokaustu

Skuteczna interwencja ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka w sprawie wypowiedzi kongresmena Steve'a Cohena sugerującej udział Polski w Holokauście. Polityk z Tennessee przesłał list, w którym zapewnił, że mówiąc o Polsce, miał na myśli lokalizację geograficzną i jednoznacznie stwierdził, że za zbrodnie w Auschwitz odpowiadały nazistowskie Niemcy.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust III Rzesza Niemcy II wojna światowa Żydzi pamięć polityka historyczna USA Ameryka Stany Zjednoczone dyplomacja Marek Wałkuski ŚWIAT

Syn Zbigniewa Brzezińskiego nowym ambasadorem USA w Polsce? Tę kandydaturę rozważa Biden

Po tym, jak w styczniu tego roku Georgette Mosbacher złożyła rezygnację z urzędu Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, to stanowisko nie zostało obsadzone. Jak informuje "New York Times" wakat ma objąć Mark Brzeziński, syn Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcy prezydenta Jimmy’ego Cartera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Joe Biden dyplomacja Georgette Mosbacher polityka

"Kościół wzywa do dialogu i opamiętania". Tekieli o sprawie komunii św. dla proaborcyjnych polityków USA

- Tutaj chodzi nie tyle o niedialogowanie z tymi politykami, tylko chodzi o to, żeby z nimi rozmawiać i jasno, spokojnie, z miłością mówić im, że dopóki nie przestaną głosić pochwały aborcji, do tego momentu niemożliwe jest, by przyjmowali Ciało i Krew Chrystusa. Co do tej kwestii nie sądzę, żeby jakikolwiek kapłan katolicki będący w jedności z Kościołem miał wątpliwość - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo ŚWIAT wiara Kościół katolicki Joe Biden aborcja USA