Polskie Radio
Section05
Wołomin

Rafał Pazio: uroczystości w Ossowie urosły do wielkiej rangi

- Powiat wołomiński to miejsce "Cudu nad Wisłą". We wszystkich 12 gminach powiatu odbywają się uroczystości, a w miejscowości Ossów co roku mają miejsce centralne uroczystości związane z rocznicą bitwy – mówił na antenie Polskiego Radia 24 Rafał Pazio dyrektor Parku Kulturowego Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska 1920 Józef Piłsudski Wołomin wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka

Ponad 100 przestępstw b. posła. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu posłowi i rolniczemu związkowcowi Władysławowi S. Byłemu politykowi zarzuca się ponad 100 przestępstw: wyłudzenia, pranie brudnych pieniędzy w kwocie prawie 21 mln złotych i udzielenia pomocy w dokonywaniu oszustw kredytowych na szkodę SKOK Wołomin na nazwiska podstawionych osób - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SKOK Wołomin

Afera SKOK-u Wołomin. "Skala większa niż przy Amber Gold"

Trwa śledztwo ws. SKOK-u Wołomin. W toku postępowań, dotyczących zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek pieniężnych, ustalono że głównym pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był podejrzany Piotr P. – były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W Rządach Pieniądza komentarz ekspertów: Radosława Żydoka, Mirosława Budzickiego i Łukasza Piechowiaka.
Zobacz więcej na temat:  Wołomin SKOK przestępczość przestępczość gospodarcza