Polskie Radio
Section05
Wszystkich Świętych

Stanisław Szarzyński: w tym roku zbiórka na lwowskie cmentarze odbywa się na mniejszą skalę

- Jak co roku, mimo pandemii, zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy i datków. Trafią one do tych, którzy sprawują opiekę nad grobami wojskowymi we Lwowie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. B. Mireckiego w Przemyślu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Lwów Polskie Radio 24 Polonia Kościół pomoc społeczna Kresy Europa Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych w Polskim Radiu. Msze św. i nabożeństwa

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Z tej okazji na antenach Polskiego Radia w audycjach specjalnych będą transmisje mszy św. 31 października Kościół Ewangelicko-Augsburski obchodzi Święto Reformacji - Polskie Radio będzie nadawać specjalne nabożeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA W POLSKIM RADIU Wszystkich Świętych chrześcijaństwo Kościół katolicki Msza święta

Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

- W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił szef rządu. W piątek wieczorem rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce premier Wszystkich Świętych Mateusz Morawiecki Zaduszki

Polskie Radio Kierowców na drogach w czasie Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych jestem czasem wyjątkowym, także pod względem wzmożonego ruchu drogowego. Korki na trasach krajowych i w miastach, zmiany w organizacji ruchu - często właśnie z tym kojarzy się kierowcom 1 listopada. Od tego roku towarzyszyć im będzie Polskie Radio Kierowców, gdzie znajdą najświeższe informacje na temat utrudnień drogowych.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio Kierowców W POLSKIM RADIU Wszystkich Świętych POLSKA

TYLKO U NAS "Nasza modlitwa jest w tym czasie najważniejsza". Jak przeżyć 1 listopada bez wizyty na cmentarzu

- Pasterze Kościoła wyszli z jak najbardziej słuszną propozycją, żeby zapewnić bezpieczeństwo wiernym, żebyśmy nie gromadzili się w wielkich grupach na cmentarzach, żeby nie zarażać się wzajemnie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Kościół aktualności katolickie wiara Wszystkich Świętych społeczeństwo POLSKA Przemysław Goławski

Polskie Radio na 1 listopada – wspomnienia o tych, którzy odeszli i raporty z dróg

Z okazji Wszystkich Świętych anteny Polskiego Radia przygotowały specjalne ramówki. Nie zabraknie w nich audycji wspomnieniowych o znanych ludziach kultury, nauki i sportu, którzy odeszli w mijającym roku. 1 i 2 listopada będzie dominować specjalnie dobrana, spokojna i nastrojowa muzyka, a cyfrowe Polskie Radio Kierowców oraz Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24 będą informować kierowców o sytuacji na drogach. Z myślą o tych, którzy zostaną w domach, Polskie Radio przygotowało transmisje mszy świętych.
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio Wszystkich Świętych kierowcy drogi wspomnienie Dwójka Trójka Czwórka Polskie Radio Kierowców Msza święta

Bez mszy św. i procesji na cmentarzach. Sprawdź, co się zmieniło ws. uroczystości Wszystkich Świętych

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w tym roku w Polsce nie będzie mszy św. i procesji na cmentarzach. Zgodnie z dekretami wydanymi przez biskupów w poszczególnych diecezjach eucharystie będą sprawowane w świątyniach.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych Zaduszki Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie bezpieczeństwo Msza święta społeczeństwo POLSKA