X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wszystkich Świętych

To nie były bezpieczne święta. Podsumowanie akcji "Znicz"

Zakończyła się tegoroczna akcja "Znicz". Przez 7 dni bezpieczeństwa na drogach pilnowało 5 tys. policjantów. Ze statystyk wynika, że kierowcy jeżdżą bezpieczniej niż przed rokiem, jednak nadkom. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji uważa, że niestety nie ma się z czego cieszyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja bezpieczeństwo pieszych kierowca samochód śmierć wypadek Wszystkich Świętych akcja znicz

Akcja znicz. "Prędkość główną przyczyną wypadków"

Ponad pół tysiąca wypadków, 618 osób rannych, 42 zabite - to czarny bilans wyjazdów na cmentarze w całej Polsce. Policja zatrzymała też ponad 1600 nietrzeźwych kierowców. O kończącej się akcji "Znicz" mówił na antenie Jedynki nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Drogówka POLSKA akcja znicz policja polska wypadek Wszystkich Świętych Wojciech Dąbrowski

"Każdy z nas jest powołany do świętości"

„Uroczystość Wszystkich Świętych, to czas refleksji i zadumy nad sensem ludzkiego życia. Świętość jest naszym celem.” – podkreślał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. W Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w całym kraju zbierane były pieniądze na odnowienie zabytkowych grobów i pomników. O Dniu Wszystkich Świętych mówił w audycji Północ-Południe Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP, a o kweście na Powązkach opowiadali aktorzy Kazimierz Kaczor i Karol Strasburger.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wszystkich Świętych chrześcijaństwo religia Episkopat Polski Powązki

W całej Polsce kwestowano na szlachetne cele

Tegoroczna kwesta na warszawskim cmentarzu na Powązkach przyniosła co najmniej 155 tysięcy złotych. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej Marcin Święcicki, przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami. Jak zaznaczył, obliczenia jeszcze trwają, a ostateczna kwota będzie znana najwcześniej jutro rano. Kwesty odbyły się w wielu miastach Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych Warszawa