Polskie Radio
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska o ustawie metropolitalnej: niezwykle ważna

- Naszym wspólnym wyzwaniem, Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale także od Pucka po Tczew, jest ustawa metropolitarna dla województwa pomorskiego, która wróciła do debaty - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory samorządowe 2024 samorząd wybory samorządowe wybory 2024 Polska 2050 Małgorzata Żochowska Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk Trójmiasto

TYLKO U NAS "Nauczył nas, by z szacunkiem do historii, odważnie patrzeć w przyszłość". Dulkiewicz o dziedzictwie Adamowicza

- Paweł Adamowicz nauczył nas, żeby z szacunkiem do historii Gdańska, Pomorza, Kaszubów, Polaków w Gdańsku, odważnie patrzeć w przyszłość - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Nasze hasło herbowe: "ani tchórzliwie, ani zuchwale", przekładał na codzienność - inwestycje, rozbudowę miasta, pamiętał też o człowieku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz Przemysław Lis

TYLKO U NAS Skandal w gdańskim urzędzie. Dulkiewicz zaleca noszenie w pracy przypinek akcji upolitycznionej przez KO

- Ta akcja profrekwencyjna, jak nazywa ją pani Aleksandra Dulkiewicz, jest wykorzystywana w propagandzie Platformy Obywatelskiej - mówi dla portalu PolskieRadio24.pl Kacper Płażyński. Poseł w ten sposób ocenił działania władz gdańskiego magistratu, które do pracowników urzędu przesłały wiadomość z sugestią noszenia przypinek akcji pn. "Nie śpij, bo cię przegłosują". Władze Gdańska nie mają sobie nic do zarzucenia. Parlamentarzysta zaznaczył, że pomoże każdemu pracownikowi, którego spotkają szykany z powodu odmowy noszenia przypinki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk referendum wybory parlamentarne polityka Aleksandra Dulkiewicz koalicja obywatelska

Gdańsk wspierał aktywistów chcących zburzenia zapory. Płażyński pyta Dulkiewicz o Grupę Granica

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński zwrócił się do władz Gdańska z pismem, w którym pyta, na czym polegało ich wsparcie dla Grupy Granica, której aktywiści - jak podkreślił - "krytykowali budowę muru na granicy polsko-białoruskiej i domagali się zburzenia muru".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Kacper Płażyński PiS Gdańsk regiony pomorskie Aleksandra Dulkiewicz granica kryzys na granicy

Słup energetyczny na rondzie w Gdańsku. Urzędnicy nie zdołali go usunąć przed wylaniem asfaltu

Stoi na środku jezdni budowanego ronda u zbiegu ulic: Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej w Gdańsku. Ani drgnie. Wokół słupa pojawił się już asfalt, wygląda więc to tak, jakby betonowa konstrukcja miała zostać na rondzie na dłużej. Inwestor - miasto Gdańsk - zapewnia jednak, że słup zniknie, choć to wymaga uzgodnień z gestorem sieci energetycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk drogi inwestycje Aleksandra Dulkiewicz pomorskie regiony

TYLKO U NAS W niektórych polskich miastach dziki... mają się dobrze. "Gdybym wtedy była w ciąży, nie dałabym rady uciec"

Warszawa, Gdańsk, Gdynia. Co je ostatnio łączy? Mają poważne problemy z watahami dzików. Zwierzęta terroryzują mieszkańców. Są wszędzie: na plażach, na osiedlach, na deptakach, w śmietnikach. Co gorsza, atakują mieszkańców. Ofiarą dzików padają też psy. Urzędnicy twierdzą, że redukują populację, ale żaden z magistratów z nich nie zrobił inwentaryzacji dzikich zwierząt. W rzeczywistości działają na tzw. czuja.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta leśne zwierzęta domowe POLSKA Lasy Państwowe Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Rafał Trzaskowski

TYLKO U NAS Gdańsk: związana z Dulkiewicz radna chce odejść z polityki. "Była tubą władz miasta"

"Była wykorzystywana jako tuba polityczna", "to będzie spore osłabienie prezydent Gdańska" - tak gdańscy dziennikarze komentują planowane odejście z polityki Beaty Dunajewskiej. Gdańska radna i zarazem przewodnicząca klubu stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, do którego należy także Aleksandra Dulkiewicz, swoją decyzję - w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl - tłumaczy chęcią rozwoju zawodowego, ale też kłopotami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka Wydarzenia regiony

TYLKO U NAS Ogromna pensja skarbnik Gdańska. "Miasto służy rządzącym jako prywatne żerowisko"

 - Wysokie i wciąż rosnące zarobki kluczowych urzędników ze świty pani prezydent Dulkiewicz drastycznie kontrastują z mierzalnymi, miernymi efektami ich pracy - mówi portalowi PoolskieRadio24.pl Tomasz Rakowski. Pełnomocnik PiS w Gdańsku ocenił tym samym ujawnione niedawno ogromne zarobki Izabeli Kuś, skarbnik miasta. Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że skarbnik Gdańska miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk pomorskie POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość regiony polityka

Zarobki skarbnik Gdańska. Media: unikalna w działalności publicznej dynamika wzrostu

"Z oświadczenia majątkowego za rok 2022 wynika, że (skarbnik Gdańska, Izabela - red.) Kuś miała dochód łączny w kwocie 372 tys. zł. To unikalna w działalności publicznej dynamika na poziomie powyżej 250 proc." - informuje portal tvp.info. "Jeszcze w 2019 r. jako zastępca dyrektora wydziału w urzędzie miejskim mogła zarabiać rocznie ok. 130 tys. zł" - podkreślił portal.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk samorząd Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Gdański magistrat ma problemy z... procentami. Dulkiewicz zaprezentowała wyniki jak "w rosyjskich sondażach"

Raz 130, potem 110, a innym razem 83 proc. Takie sumaryczne wyniki ankiet zaprezentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas spotkania z mieszkańcami południowych dzielnic. Miasto twierdzi, że to nie błąd, a opozycja żartuje sobie, że wyniki są podobne do tych z "rosyjskich sondaży".
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz POLSKA Gdańsk pomorskie polityka TYLKO U NAS

TYLKO U NAS "Układ gdański" w wodociągach. Kolejni zaufani Aleksandry Dulkiewicz we władzach miejskiej spółki

- Jestem przekonany, że wyborcy są zmęczeni pazernością ekipy Aleksandry Dulkiewicz i będą o tym pamiętali - tak Andrzej Skiba, gdański radny PiS ocenia najnowsze powołania wiceprezesów do miejskiej spółki Gdańskie Wodociągi (GW). Do zarządu skomunalizowanego przedsiębiorstwa trafili bliscy współpracownicy Aleksandry Dulkiewicz. Wiceprezesem została dotychczasowa rzecznik GW, Magdalena Rusakiewicz, a także Dariusz Słodkowski, były radny z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie samorząd Aleksandra Dulkiewicz

"Nie było politycznych motywów". Kazimierz Smoliński o zabójstwie Pawła Adamowicza

- Zarzuty politycznych motywacji sprawcy są bezpodstawne, on nie był przez nikogo inspirowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Kazimierz Smoliński, przywołując uzasadnienie wyroku wobec zabójcy Pawła Adamowicza. - Sędzia jednoznacznie pokazała, że nie ma motywów politycznych, współpracy z kimkolwiek nie było - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński PiS Krzysztof Świątek Paweł Adamowicz Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz sądownictwo

Gdańsk wydał 50 tys. zł, by uhonorować Danutę Wałęsę. "Władze nie liczą się z pieniędzmi"

- Władze Gdańska pokazują, że nie liczą się pieniędzmi - mówi portalowi PolskieRadio24.pl, Przemysław Majewski. Tak gdański radny PiS ocenił wydatki władz miasta związane z organizacją wraz z cateringiem uroczystości przyznania Danucie Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Gdańska. Łącznie z budżetu miasta na ten cel trafiło prawie 50 tys. zł
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Lech Wałęsa Danuta Wałęsa pomorskie