Polskie Radio
Section05
Bełchatów

Dzień Energetyka. Prezydent Duda: Polska na czas uniezależniła się od dostaw gazu z Rosji

"Odczuwam dzisiaj wielką satysfakcję, że Polska na czas uniezależniła się od dostaw gazu z Rosji. Dzięki temu kryzys wywołany jej agresją na Ukrainę nie spowodował przerwania dostaw ciepła do domów Polaków" - napisał do pracowników PGE GiEK z Bełchatowa prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym liście z okazji Dnia Energetyka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Bełchatów Andrzej Duda GOSPODARKA energetyka gaz

Związkowcy z "Solidarności" oburzeni decyzją sądu ws. Turowa. Zapowiadają obronę kopalni

Nie możemy pozwolić i nie pozwolimy na nieuczciwe, polityczne podejście do sprawy Turowa - oświadczył Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność, zapewniając, że "będzie bronił i wspierał Kopalnię Turów wszelkimi dostępnymi środkami".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel Bełchatów związki zawodowe sąd Unia Europejska Komisja Europejska ekologia Fit for 55 Solidarność

Łódzkie: 20-letni kierowca stracił prawo jazdy po tym, jak "paląc gumę" potrącił pieszego

20-latek stracił prawo jazdy po tym, jak podczas popisów "palenia gumy" na jednej z bełchatowskich ulic potrącił pieszego i wiózł go na masce swojego auta przez kilkadziesiąt metrów. Młody kierowca tłumaczył policjantom, że chciał zużyć stare opony i popisać się przed znajomymi.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 poradnik kodeks drogowy Drogówka policja policja polska łódzkie Bełchatów

Węgiel brunatny dla odbiorców indywidualnych. PGE uruchamia punkty sprzedaży

Spółka PGE rozpoczęła sprzedaż węgla brunatnego dla odbiorców indywidualnych. Dzięki ustawie przyjętej przez Sejm, węgiel brunatny z dwóch największych polskich kopalni w Bełchatowie i Turowie może być czasowo wykorzystywany na potrzeby grzewcze. Każde gospodarstwo domowe, które zgłosiło w deklaracji CEEB węglowe źródło ogrzewania, będzie mogło skorzystać z możliwości zakupu węgla brunatnego w limicie od dwóch do sześciu ton.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGE kopalnia Turów węgiel Bełchatów sprzedaż

Łódzkie: policja zatrzymała pijanego kierowcę. Okazało się, że był poszukiwany

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jak podała rzecznik prasowa nadkom. Iwona Kaszewska, podczas kontroli okazało się, że 41-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie alkohol policja pijani kierowcy bezpieczeństwo na drodze policja polska drogi Bełchatów

Plan dla Bełchatowa. W najbliższym czasie prezes PiS i premier ogłoszą szczegóły

- W najbliższych tygodniach, miesiącach prezes PiS i premier ogłoszą plan dla Bełchatowa - powiedział w środę lider Partii Republikańskiej, europoseł Adam Bielan. Podkreślił, że powrót Małgorzaty Janowskiej do klubu PiS jest ważny z punktu widzenia głosowań dotyczących Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie Bełchatów polityka Adam Bielan Partia Republikańska Polski Ład

Awaria elektrowni w Bełchatowie. Rzecznik rządu: zadziałały wszystkie systemy bezpieczeństwa

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany w TVP Info, czy awaria w Elektrowni Bełchatów zagroziła bezpieczeństwu energetycznemu Polski. - Tutaj zadziałały na szczęście wszystkie systemy bezpieczeństwa w tym zakresie. Dzięki temu, że mamy sieci połączone z innymi krajami mogliśmy w tym czasie importować energię po to, aby zachować stabilność systemu energetycznego - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller energetyka Bełchatów regiony łódzkie POLSKA bezpieczeństwo

Andruszkiewicz: warto wysłać Gretę Thunberg do Niemiec, gdzie powstają kopalnie

- Można by zapytać panią Gretę Thunberg o nową elektrownię węglową, która powstała w Niemczech. Pytanie, kto płaci za te jej podróże po świecie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji).
Zobacz więcej na temat:  Greta Thunberg Bełchatów węgiel ochrona środowiska klimat Niemcy Davos 2020 środowisko Adam Andruszkiewicz Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA