Polskie Radio
Section05
dobroczynność

1 proc. na OPP. Wybór powinien być świadomy

Już wkrótce wypełniając PIT będziemy decydować jakiej organizacji pożytku publicznego przekazać 1 proc. z naszych podatków. Tymczasem toczy się dyskusja o delegalizacji oskarżanego o propagowanie nazizmu stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Jak świadomie wspierać organizacje trzeciego sektora? Gościem Polskiego Radia 24 była: Dorota Setniewska ze Stowarzyszenia Klon-Jawor.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podatki dobroczynność

„Żeby komuś pomóc, wystarczy wstać z kanapy”

– Każdy z nas może być osobą, która pomaga – przekonywał w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja dr Radosław Hofman, wykładowca z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Gość Polskiego Radia 24 od wielu lat zajmuje się pomaganiem ludziom bezdomnym i samotnym, od niedawna w dość nietypowej formie – ze swoich środków kupił autobus, w którym podejmuje potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dobroczynność bezdomność Monar

Żony ambasadorów wspomagają tych, którzy niosą pomoc

Stowarzyszenie Małżonek Szefów Misji Dyplomatycznych co roku organizuje kiermasz, podczas którego zbierane są pieniądze na wsparcie organizacji filantropijnych. O tym, co znajdzie się na tegorocznym kiermaszu mówiły w "Czterech porach roku" Kaori Matsumoti - małżonka ambasadora Japonii w Polsce i Ada Krzewicka - członek honorowy stowarzyszenia.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka STYL ŻYCIA pomoc dobroczynność pieniądze

Polka w Ghanie. "Trzeba pomagać z dobrego serca"

Daria Mejnartowicz znana jest z organizacji niekonwencjonalnych akcji pomocowych jak np. budowa szkoły po trzęsieniu ziemi w Tybecie i pomoc dla dzieci w Indiach. Tym razem zorganizowała akcję w Ghanie. Budowała boiska sportowe w szkołach, organizowała rozgrywki piłkarskie dla dziewczynek z okazji UN International Day of the Girl Child, przekazała sporo pomocy edukacyjnych i sportowych w szkołach. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ghana Afryka dzieci dobroczynność

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. "Najważniejszy dar serca"

W niedzielę odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów, która rozpocznie 25. - jubileuszową akcję charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jej znakiem rozpoznawczym jest żółte uśmiechnięte słoneczko na niebieskim tle. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio. O zbiórce mówiła w PR24 pomysłodawczyni akcji Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zima dzieci dobroczynność akcja charytatywna