X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dobroczynność

„Żeby komuś pomóc, wystarczy wstać z kanapy”

– Każdy z nas może być osobą, która pomaga – przekonywał w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja dr Radosław Hofman, wykładowca z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Gość Polskiego Radia 24 od wielu lat zajmuje się pomaganiem ludziom bezdomnym i samotnym, od niedawna w dość nietypowej formie – ze swoich środków kupił autobus, w którym podejmuje potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dobroczynność bezdomność Monar

Żony ambasadorów wspomagają tych, którzy niosą pomoc

Stowarzyszenie Małżonek Szefów Misji Dyplomatycznych co roku organizuje kiermasz, podczas którego zbierane są pieniądze na wsparcie organizacji filantropijnych. O tym, co znajdzie się na tegorocznym kiermaszu mówiły w "Czterech porach roku" Kaori Matsumoti - małżonka ambasadora Japonii w Polsce i Ada Krzewicka - członek honorowy stowarzyszenia.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka STYL ŻYCIA pomoc dobroczynność pieniądze

Polka w Ghanie. "Trzeba pomagać z dobrego serca"

Daria Mejnartowicz znana jest z organizacji niekonwencjonalnych akcji pomocowych jak np. budowa szkoły po trzęsieniu ziemi w Tybecie i pomoc dla dzieci w Indiach. Tym razem zorganizowała akcję w Ghanie. Budowała boiska sportowe w szkołach, organizowała rozgrywki piłkarskie dla dziewczynek z okazji UN International Day of the Girl Child, przekazała sporo pomocy edukacyjnych i sportowych w szkołach. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ghana Afryka dzieci dobroczynność

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. "Najważniejszy dar serca"

W niedzielę odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów, która rozpocznie 25. - jubileuszową akcję charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jej znakiem rozpoznawczym jest żółte uśmiechnięte słoneczko na niebieskim tle. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio. O zbiórce mówiła w PR24 pomysłodawczyni akcji Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zima dzieci dobroczynność akcja charytatywna

Szlachetna Paczka. Studenci wspierają potrzebujących

Turniej piłkarski, loteria fantowa i licytacja. W ten sposób studenci Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego już po raz piąty wspierają Szlachetną Paczkę. – Zbieramy pieniądze, różne gadżety. Po to, by obdarować dwie rodziny na święta – mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Grądzka, współorganizatorka wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dobroczynność Szlachetna Paczka Uniwersytet Warszawski Warszawa pomoc

Kobieta, która dzieli się wszystkim, co posiada

- Uważam, że człowiek musi podzielić się życiem, tym wszystkim, co dostał od Boga. Musi dać innym żyć, żeby sam żył. Muszę to robić, żebym mogła w jakiś sposób czuć się dobrym człowiekiem – tak w "Godzinie Prawdy" opowiadała artystka, opiekunka psów pani Bożena Wahl.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Olszański schronisko dla zwierząt PSY artysta Kabaret Starszych Panów Kalina Jędrusik dobroczynność STYL ŻYCIA

Rafał Sonik – przedsiębiorca, sportowiec, filantrop

Już w liceum miał swój biznes i sprzedawał sprzęt sportowy, na studiach założył pierwszą firmę. Obecnie firmy, w których ma udziały, zarabiają rocznie kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. A mimo to, większość Polaków, kiedy słyszy „Rafał Sonik”, wcale nie ma na myśli biznesmena, tylko sportowca - pierwszego w historii Polaka, który wygrał rajd Dakar. Na swojej stronie opisuje siebie w trzech słowach: przedsiębiorca, sportowiec i filantrop. Rafał Sonik był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Sonik dobroczynność inwestycje