X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
energia atomowa

Białoruś chce rezygnować z importu prądu z Rosji

Minister energetyki Białorusi Uładzimir Patupczyk powiedział w środę 20 grudnia, że jego kraj zamierza zrezygnować z importu rosyjskiej energii elektrycznej już od 2018 r. Wicepremier Uładzimir Siamaszka oznajmił jednak, że nastąpi to po uruchomieniu elektrowni atomowej. Deklarację ministra Patupczyka przytaczała w środę państwowa agencja BiełTA. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT GOSPODARKA energia elektryczna energia atomowa

Cztery scenariusze energetyczne Polski do 2050 roku

Węglowy, zdywersyfikowany z atomem i bez niego oraz „odnawialny” - to cztery scenariusze energetyczne do 2050 roku dla Polski, zaprezentowane w piątek przez think-tank Forum Energii. Koszty każdego są podobne. O scenariuszach energetycznych dla Polski mówił w audycji Gospodarka dla Każdego Paweł Mikusek z Forum Energii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezpieczeństwo energetyczne energia atomowa energia odnawialna węgiel OZE

Czy Polska powinna postawić na energię jądrową?

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy wskazywał, że Polska potrzebuje elektrowni jądrowej. W związku z polityką klimatyczną UE nasz kraj musi znacząco obniżyć emisję CO2, co wiąże się z częściową rezygnacją z elektrowni węglowych. Jak ukształtować nowy mix energetyczny? W audycji Szukając Dziury w Całym mówił o tym Piotr Maciążek z Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energia atomowa energia elektryczna bezpieczeństwo energetyczne

Rządy Pieniądza: Eksperci o polityce energetycznej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że rząd planuje, by budowa Elektrowni Ostrołęka była ostatnią inwestycją węglową w polskie moce wytwórcze. Co to oznacza dla naszej gospodarki i polityki energetycznej? O tym w Rządzach Pieniądza mówili Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego, dr Artur Bartoszewicz z SGH i Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  energia elektryczna energia atomowa elektrownia atomowa Ministerstwo Energii węgiel