Polskie Radio
Section05
finansowanie kredytu

Eksperci: przy zakupach, także zbrojeniowych, podstawianie finansowania jest konieczne - byle było optymalne

Pieniądze na sfinansowanie ogromnych zakupów uzbrojenia musimy pozyskiwać z pożyczek i niczym złym nie jest pożyczka od dostawcy takiego sprzętu. Powinna być ona jednak udzielona za zasadach optymalnych, korzystnych także dla nas. Być może propozycja koreańska taka nie była stąd dementi minister finansów co do tego, że na realizację kontraktów zbrojeniowych zawartych z Koreą Południową będziemy pożyczać środki w tym państwie - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP i Adam Ruciński, spółka BTFG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA broń obligacje BGK oprocentowanie

Sztuka życia z kredytem. "To długi są złe, nie raty"

Pożyczki mają konsekwencje ekonomiczne, ale też wpływają na psychikę. - Z kredytem wiąże się stres, a on nie jest dla nas dobry, ale żyjemy w czasach, w których raczej się nie da tego uniknąć. Pytanie zatem nie powinno brzmieć: brać czy nie brać, tylko: jak brać kredyt i z nim żyć - wyjaśnia dr Julia Kołodko. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kredyt hipoteczny pieniądze dom mieszkanie Jakub Jamrozek STYL ŻYCIA

W jaki sposób frankowicze mogą dochodzić swoich praw?

Gdzie i w jaki sposób osoby, które posiadają tzw. kredyty frankowe mogą szukać pomocy? Jakie przepisy pomogą w dochodzeniu praw? O tych kwestiach, a także na temat proponowanych zmian w tzw. ustawie frankowej, mówił w Polskim Radiu 24 mec. Maciej Lach, reprezentujący frankowiczów przed sądami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 frank szwajcarski kredyt kredyt we frankach pozew kredyty walutowe finanse finanse osobiste

Polska rezygnuje z miliardów linii kredytowej MFW

„Rezygnujemy z 9,2 mld dolarów linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego” - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak dodał, „Polska gospodarka jest w tak dobrej sytuacji, że możemy to zrobić”. Decyzję wicepremiera komentowali w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Marek Zuber, Kazimierz Krupa (Drawbridge) i Jarosław Nowak (Mr Target).
Zobacz więcej na temat:  dolary pieniądze finanse publiczne Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju