Polskie Radio
Section05
fitness

Holistyczne ścieżki zdrowia

Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cywilizacyjnych? Jak sobie z nimi radzić? Jak walczyć, by wygrać lub poprawić komfort życia w chorobie? Co możemy zrobić na co dzień, by zadbać o zdrowie psychiczne, fizyczne, dietę i unikać stresu? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z Oriną Krajewską, autorką książki "Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie zdrowie i dieta aktywność fizyczna fitness Czas na sport Karina Terzoni

Zdrowice – aplikacja do walki z otyłością!

Z raportu opublikowanego przez Instytut Żywności i Żywienia wynika, że 28% chłopców i 22% dziewcząt w VI klasie szkoły podstawowej ma problemy z nadwagą lub otyłością. Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w Europie. Eksperci przewidują, że do 2030 roku otyłość będzie dotyczyła co drugiej osoby w UE. Zły przykład idzie z góry, od rodziców - 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowie i dieta fitness aktywność fizyczna otyłość STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Band wchodzi na fitnessowe salony!

Band Beat to autorski program treningowy opierającysię na ćwiczeniach siłowych i rozciągających z wykorzystaniem elastycznych taśm, które są przytwierdzone do sufitu. Każdy z uczestników treningu ma do wyboru trzy poziomy trudności wykonywanych ćwiczeń. Band Beat wzmocni i wyrzeźbi mięśnie, ale pozwoli na pozostawienie szczupłej i smukłej sylwetki. Idealny dla dziewczyn marzących o figurze modelki.  czyli autorski trening wykorzystujący ćwiczenia siłowe i rozciągające. Nie byłoby w tym niczego zaskakującego gdyby nie elastyczne gumy przytwierdzone do sufitu. W trakcie zajęć wykonujemy naprzemienne serie dynamicznych i statycznych ćwiczeń. Band Beat poprawia wytrzymałość, elastyczność oraz mobilność mięśni i stawów.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna fitness Czas na sport Karina Terzoni dieta zdrowie STYL ŻYCIA