Polskie Radio
Section05
fitness

Wiceminister rozwoju: przygotowujemy trzyelementowy pakiet pomocy dla gospodarki

- Dopiero po przeliczeniu ile będzie kosztowała pomoc państwa dla branży handlu, fitness, beauty i weselnej, zaprezentujemy model pomocy dla tych branż Rządowemu Sztabowi Kryzysowemu. Do oszacowania kosztów zaprosiliśmy resort finansów, ZUS i PFR - powiedziała Olega Semeniuk wiceminister rozwoju, pracy i technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA

Ruszają kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw. Zobacz nowe zasady

Od 6 czerwca zaczynają działać, zamknięte z powodu koronawirusa, kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw - przypomina Ministerstwo Rozwoju. W sobotę zaczną obowiązywać wytyczne dotyczące działania tych branż - poinformował resort. Opublikowano też nowe zasady dla organizatorów kongresów i targów.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce fryzjer handel dzieci GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo firma

Koronawirus. Basen i siłownie znów dostępne

Na 6 czerwca z pewnością czekają wszyscy miłośnicy sportowej aktywności, ale pewnie też ci, których kwarantanna zmotywowała do rozruszania swoich zastanych kości. Niecierpliwie czekają również ci, którym podczas pobytu w domu przybyło kilka kilogramów. Tego dnia znów będzie można pójść do siłowni, fitness klubu lub na basen. Ale pod pewnymi warunkami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce basen siłownia

Wypoczynek na campingu z dystansem. Zanim wyjedziesz, sprawdź listę zaleceń

Mimo że ponownie działają już (od 4 maja) hotele, a także campingi - to została m.in. znacznie ograniczona liczebności gości adekwatnie do obowiązujących przepisów oraz w zależności od wielkości obiektu. Musi być bowiem przestrzegany wymóg dotyczący dystansu. Lista zaleceń i obostrzeń jest jednak znacznie dłuższa.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rozwoju Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa firma

Rzecznik MŚP upomina się o interes branży fitness. "Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia"

W piśmie do ministra zdrowia Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaproponował, by rząd określił - na 4 maja 2020 r. - datę, kiedy branża fitness będzie mogła powrócić do działalności ograniczonej ze względu na epidemię koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Adam Abramowicz tarcza antykryzysowa firma przedsiębiorca koronawirus Koronawirus w Polsce premier biznes Ministerstwo Zdrowia