Polskie Radio
Section05
fitness

Trening personalny w grupie? Teraz to możliwe!

Maksymalne wyniki, indywidualne podejście, zdrowa rywalizacja i nowe technologie – to główne cechy Orangetheory Fitness. Trening grupowy, który jednocześnie jest bardzo spersonalizowany. Jak to możliwe? Ćwiczymy wspólnie, ale każdy uczestnik ma dopasowana intensywnośc ćwiczeń do własnych parametrów, które są mierzone za pomocą specjalnej opaski i wcześniej przeprowadzonej ankiety dotyczącej wieku, wagi, wzrostu i płci. Więcej w "Czas na sport".
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna fitness zdrowie i dieta STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

TYLKO U NAS Body Balance - trening, który pozwoli dobrze zacząć dzień

Body Balance to metoda treningowa, która powstała w Nowej Zelandii. Łączy pilates, jogę i tai chi. Dzięki temu możemy wzmocnić mięśnie głębokie, rozciągnąć się, wyprostować sylwetkę i zredukować stres. Zajęcia te można traktować jako trening uzupełniający dla osób aktywnych lub jako bazę dla początkujących.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA aktywność fizyczna Czas na sport zdrowie fitness Karina Terzoni

Na czym polega analiza składu ciała?

Coraz częściej współpracę z trenerem personalnym czy dietetykiem zaczynamy od ważenia, mierzenia i analizy składu ciała. Pomiary zarezerwowane kiedyś tylko dla sportowców dzisiaj są w pełni dostępne niemal w każdym klubie fitness. Wyniki ułatwiają kontrolowanie postępów, dobór efektywnej metody treningowej oraz diety. Na czym polega taka analiza i jakich informacji może nam dostarczyć? O tym w rozmowie z Piotrem Paluchem, trenerem personalnym EMS FitXpress.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta Czas na sport Karina Terzoni

Not Ordinary Girl

 "Każda, z pozoru zwykła dziewczyna, ma w sobie dziewczynę niezwykłą. Musi ją tylko odkryć w odpowiednim momencie". Ta myśl towarzyszyła autorce Aleksandrze Szmigiel przy tworzeniu projektu o lekkoatletkach. Postanowiła sportretować wspaniałe dziewczyny, które dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy, osiągnęły sukces.Wybrały sport, który wiąże się z poświęceniem oraz walką zarówno z przeciwnikami, jak i z samym sobą.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Jak wytrwać w sportowym postanowieniu noworocznym?

Brak cierpliwości, źle dobrany rodzaj treningu do umiejętności, podążanie za modą zamiast własnymi preferencjami, nieprawidowo obrany cel - to główne powody dla których już po kilku dniach porzucamy sportowe postanowienia noworoczne. Jak wybrać najlepszy dla nas rodzaj treningu i poziom intensywności? Doradza trenerka fitness Lidia Zamyłko.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna zdrowie i dieta zdrowie STYL ŻYCIA motywacja Czas na sport Karina Terzoni

Jak polubić siłownię w 2019 roku?

Trening w siłowni nie musi być nudny. Obecnie kluby są wyposażone w nowoczesny sprzęt, który umożliwia ćwiczenia z maszynami, wolnymi ciężarami czy obciążeniem własnego ciała. Ćwicząc regularnie pod okiem trenera jesteśmy w stanie wzmocnić mięśnie głębokie, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić kondycję i schudnąć. Jednak początki zazwyczaj nie są łatwe.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna siłownia dieta zdrowie i dieta Czas na sport Karina Terzoni