Polskie Radio
Section05
Janusz Strobel

Janusz Strobel: Henryk Alber w naszym duecie trzymał rytm

- Podczas prób wspólnie tworzyliśmy coś na bazie tego co umieliśmy, przyszliśmy z różnych muzycznych światów. Naszym głównym zajęciem było granie w brydża, Henryk Alber był doskonałym brydżystą i szachistą. Byliśmy wówczas dość ciekawym i osobliwym zjawiskiem, gitara klasyczna w Polsce zaczęła się budzić. Mnóstwo młodych ludzi zorientowało się, że jest to instrument, na którym można grać na estradzie - mówił w Dwójce Janusz Strobel.
Zobacz więcej na temat:  gitara Janusz Strobel Henryk Alber Dwójka Jakub Kukla Andrzej Zieliński Edyta Geppert

Festiwal im. Łucji Prus. Prof. Nahorny: poziom wykonawczy jest coraz wyższy

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus to trzy dni wypełnione przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny. 15. edycja wydarzenia odbywa się od 29 września do 1 października 2023. - Poziom wykonawczy jest coraz wyższy - zaznacza szef jury konkursu, prof. Włodzimierz Nahorny.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Białystok Włodzimierz Nahorny Janusz Strobel

"To piosenki odkurzone". Nula Stankiewicz i Janusz Strobel prezentują nową płytę

Na najnowszej płycie Nuli Stankiewicz pt. "Śpiewam" znalazły się zarówno te najpopularniejsze, jak i te mniej znane kompozycje Janusza Strobla. Sam muzyk jest spoiwem tych utworów, jednak były one pisane dla rozmaitych artystów. - To są piosenki odkurzone, w nowych odsłonach aranżacyjnych - opowiada Nula Stankiewicz w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Janusz Strobel muzyka rozrywkowa

PR24 "Zawsze chciałam zaśpiewać te piosenki". Nula Stankiewicz o płycie "Śpiewam"

- Te piosenki nie mieściły się w programach, które prezentowaliśmy naszej publiczności. Śpiewaliśmy je jakoś pojedynczo, wybrane fragmenty, wybrane utwory. Postanowiliśmy je złożyć w całą płytę - mówiła w Polskim Radiu 24 Nula Stankiewicz, wokalistka. Gościem audycji był także współtwórca płyty "Śpiewam" Janusz Strobel, muzyk i kompozytor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Janusz Strobel MUZYKA płyta KULTURA