Polskie Radio
Section05
jedzenie

Zagrożenie głodem na świecie. Jan Krzysztof Ardanowski: mamy możliwość zwiększenia produkcji żywności

- Kraje, które mają możliwości i zdolności do rozwoju rolnictwa, powinny robić to w interesie własnym, ale i w ramach odpowiedzialności za ludzkość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Na Forum Wizja Rozwoju rozmowę przeprowadził Adrian Klarenbach.
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie rolnictwo wojna na Ukrainie bezpieczeństwo Jan Krzysztof Ardanowski ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Jedzenie przyszłości - jakie jest w filmach i literaturze SF?

Wyciskane z tubek pasty czy kapsułki przypominające tabletki? A może zupełnie nowe produkty, których jeszcze nie zdążyliśmy poznać? Jedzenie to jeden z ważniejszych elementów naszego życia. Jak będzie ono wyglądało w przyszłości? Po ten temat sięgali twórcy filmowi i SF, którzy w swoich obrazach przedstawiali niezwykłe wizje jedzenia przyszłości. Niektóre z nich doczekały się urzeczywistnienia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka jedzenie FILM kosmos żywność Marta Zinkiewicz science-fiction

Waldemar Buda: to Rosja jest winna obecnego zagrożenia dla bezpieczeństwa żywnościowego na świecie

Szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii Waldemar Buda w trakcie konferencji WTO mówił o braku bezpieczeństwa żywnościowego z powodu ataku militarnego Rosji na Ukrainę. Według komunikatu resortu konferencja była poświęcona bezpieczeństwu żywnościowemu i wzmocnieniu roli Światowej Organizacji Handlu jako gwaranta międzynarodowego systemu handlu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Waldemar Buda jedzenie kryzys Genewa

Przez Polskę przewożonych jest coraz więcej ukraińskich artykułów rolnych. PIE podał najnowsze szacunki

Przez Polskę wiedzie jedna z głównych tras transportu ukraińskich artykułów rolnych - zwrócił uwagę Polski Instytut Ekonomicznych. Przez przejścia graniczne z Polską przewieziono od marca do maja br. 30 proc. zbóż, nasion oleistych i olejów sprzedanych przez Ukrainę za granicą - dodano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura rolnictwo produkcja jedzenie eksport import wojna na Ukrainie

Ponad 40 proc. Polaków będzie kupować tańsze artykuły spożywcze. PIE przedstawiło najnowsze dane

Wojna na Ukrainie, rosnąca inflacja i niepewność co do przyszłych zdarzeń gospodarczych wpływają na zmianę struktury wydatków Polaków na żywność - ponad 40 proc. konsumentów deklaruje, że będzie kupować tańsze artykuły spożywcze - przekazał Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sklep wojna na Ukrainie jedzenie ceny żywności społeczeństwo POLSKA