Polskie Radio
Section05
kot

FELIETON Kocia prezydentura

"Pierwsza Dama pogryzła spodnie prezydenta USA", "Podczas rozmów z premierem Wielkiej Brytanii Pierwsza Dama wypluła kłaczek na stół" - tytuły nagłówków, jakie pojawiłyby się w prasie zagranicznej, jeśli w Pałacu Prezydenckim zagościłby Robert Biedroń z kotką Pierwszą Damą, można by mnożyć, tworząc coraz to śmieszniejsze zestawienia. Problem polega na tym, że kiedy prezydent jest śmieszny, to przestaje być zabawnie.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka felieton Robert Biedroń Lewica Razem Wiosna Roberta Biedronia polityka kot POLSKA

Choroby odzwierzęce – profilaktyka, objawy, leczenie

Zwierzęta domowe mogą być źródłem chorób u ludzi. Okazuje się, że chorobami przenoszonymi przez zwierzęta można zarazić się też np. w trakcie spaceru po osiedlowym skwerku. O tym jak ustrzec się przed chorobami odzwierzęcymi mówili w audycji Na Zdrowie dr Jolanta Popielska, specjalistka chorób zakaźnych z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i dr weterynarii Maciej Klockiewicz z Zakładu Parazytologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie tężec pies kot