Polskie Radio
Section05
kot

Jak rehabilitować zwierzęta radzi zoofizjoterapeutka

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, także potrzebują rehabilitacji, by wrócić do zdrowia po operacji czy wypadku. Również cierpią i odczuwają ból, a zajęcia z rehabilitantem przynoszą im ulgę. Na czym polegają zabiegi i jakie są ich rodzaje, czy zwierzęta chętnie poddają się masażom – o tym w audycji "Poznajmy się – czyli między nami zwierzętami". Gościem Polskiego Radia 24  była mgr inż. Urszula Baumgart, zoofizjoterapeutka.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta hobby pies kot

Felinoterapia – terapia z udziałem kotów

Zwierzęta w otoczeniu łagodzą stres, pomagają w leczeniu depresji, poprawiają kondycję fizyczną właścicieli. Ich terapeutyczny wpływ często wykorzystywany jest też przez specjalistów. Gatunkami najczęściej kojarzonymi z zooterapią są pies, koń czy delfin. O felinoterapii, czyli terapii z udziałem kotów, opowiadała w programie „Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami” Maria Habrowska - fundatorka fundacji „Razem Łatwiej. Zwierzęta przełamują bariery”.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta kot terapia zdrowie

Jak zadbać o czworonoga w okresie świąteczno-noworocznym

O ile dla większości ludzi okres świąteczno-noworoczny to przyjemny czas, to z perspektywy czworonogów sytuacja wygląda inaczej. Wielu obcych ludzi, wybuchające petardy i ogólny rozgardiasz sprawiają, że psy i koty nie czują się najlepiej. Jak zatem przygotować nasze zwierzęta na najbliższe dni? O tym w audycji Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami mówiła Jagna Kudła, weterynarz.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe pies kot święta

Dlaczego psy i koty warto diagnozować

– Badania profilaktyczne pozwalają nam określić stan zdrowia naszego zwierzaka – wskazywała w audycji Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami Julita Mision, lekarz weterynarii. O konieczności przeprowadzania okresowych badań naszych czworonogów w Polskim Radiu 24 mówił również Paweł Kalinowski, lekarz weterynarii, przedstawiciel weterynaryjnego laboratorium diagnostycznego.
Zobacz więcej na temat:  pies kot zwierzęta domowe zwierzęta