Polskie Radio
Section05
Leszek Miller

Miller straszy wyrzuceniem Polski z Schengen. Jaki: kiedyś pisali do Moskwy, a teraz do UE

Leszek Miller, który niedawno wraz z Markiem Belką i Włodzimierzem Cimoszewiczem, skierował list do szefowej Komisji Europejskiej w sprawie rzekomej afery wizowej, teraz starszy Polaków wyrzuceniem Polski ze strefy Schengen. Na słowa byłego premiera odpowiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Leszek Miller Komisja Europejska Unia Europejska Strefa Schengen wizy wiza

Wybór Westinghouse nie spodoba się UE? Wiceszef aktywów państwowych: to decyzja, która nie podlega negocjacji

- Decyzje o współpracy z Westinghouse i o współpracy z firmami koreańskimi nie podlegają już żadnym negocjacjom, jeśli chodzi o poziom europejski - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Rabenda (wiceminister aktywów państwowych). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mirosław Skowron energetyka atom elektrownia atomowa Unia Europejska Leszek Miller Ministerstwo Aktywów Państwowych

Miller straszy reakcją KE na budowę elektrowni jądrowej. Komentarz publicystów w Polskim Radiu 24

- Nasz rząd wykonał rozsądną pracę i pierwszą elektrownię wybuduje we współpracy z amerykańskim koncernem, który jest gwarantem powodzenia technicznego i politycznego. Dlatego w przypadku pojawienia się nacisków ze strony Europy, będziemy mogli liczyć na wsparcie USA - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki. Gościem audycji był także Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka elektrownia atomowa Leszek Miller

Elektrownia atomowa w Polsce. Mosoń: temat do dalszego grillowania nas w UE

- Czeka nas kolejny ostry spór, jeżeli Leszek Miller i inni członkowie opozycji będą przeszkadzać tym inwestycjom - mówił Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Adam Jakuć ("Kurier Poranny", "Gazeta Współczesna") i dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mirosław Skowron energetyka atom elektrownia atomowa Unia Europejska Leszek Miller

"To szkodzi Polsce". Wiceszef MAP reaguje na słowa Leszka Millera dot. elektrowni jądrowej

Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych, odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do słów Leszka Millera, który powiedział, że budowa elektrowni jądrowej w Polsce może zostać zablokowana przez Komisję Europejską. - To są rzeczy, które powinny dyskwalifikować polityków - powiedział polityk.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa Leszek Miller opozycja Komisja Europejska Unia Europejska bezpieczeństwo energetyczne POLSKA polityka

Miller o sytuacji na granicy: gdyby władze UE były bardziej zdecydowane, to ten konflikt można byłoby już zakończyć

Były premier, europoseł Leszek Miller uważa, że należałoby wprowadzić surowe punktowe sankcje wobec Białorusi. - Wiadomo, jakie pieniądze i skąd pozyskuje Łukaszenka i wiadomo, co trzeba zrobić, żeby odczuł to bardzo boleśnie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Leszek Miller imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Białoruś granica kryzys migracyjny

Europarlament chce radykalniejszych działań KE wobec Polski. Miller: to nie może dziwić

– Europosłowie musieli zdobyć mandat w głosowaniu. Codziennie mają do czynienia z wyborcami, którzy mówią, iż nie mają zamiaru aprobować sytuacji, w której z ich pieniędzy utrzymywany jest rząd w Polsce, który z kolei nie ma zamiaru przestrzegać prawa Unii Europejskiej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia eurodeputowany Leszek Miller. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska Parlament Europejski Komisja Europejska Leszek Miller Polska w Unii Europejskiej Trójka ŚWIAT

"Stanął po stronie koalicji teczkowej, która obaliła rząd Olszewskiego". Sakiewicz o Moczulskim

- Ci, którzy stanęli po stronie teczek, wykazali się skutecznością i dużą starannością w obaleniu rządu Jana Olszewskiego, w czym udział brał także Leszek Moczulski - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 protesty w Warszawie Polska w Unii Europejskiej Donald Tusk Leszek Miller Leszek Moczulski rząd Mateusza Morawieckiego polityka Tomasz Sakiewicz

"Donald Tusk wyciągnął go z antypolskiego marginesu". Krzysztof Wyszkowski o Leszku Millerze

 - Fakt, że tacy ludzie mają gigantyczne środki propagandowe, które Polskę znieważają, niszczą świadomość narodową i dezintegrują poczucie wspólnoty woła o pomstę do nieba i interwencję władz, które stoją na straży bezpieczeństwa kraju - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Miller Donald Tusk POLSKA polityka