Polskie Radio
Section05
natura

Jedziemy nad morze!

Za sprawą trasy szybkiego ruchu S3 stała się nieco zapomniana. Korzystamy z niej głównie latem, gdy próbujemy dostać się nad nasz ukochany Bałtyk. Dlaczego jest tak ważna? Co może zaoferować turystom? Czy jest gotowa na wzmożony ruch? Przekonajmy się! Jedziemy na DW 102!
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Bałtyk regiony zachodniopomorskie pomorskie Wolin Kołobrzeg Międzyzdroje podróże drogi motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy rower natura parki narodowe wakacje Morze Bałtyckie

W sobotę Godzina dla Ziemi. Kancelaria Prezydenta weźmie udział w akcji

Kancelaria Prezydenta, podobnie jak w latach ubiegłych, weźmie udział w akcji Godzina dla Ziemi, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Godzina dla Bałtyku. "Jutro, 27 marca, o 20.30 na godzinę zgasną światła w całym Pałacu Prezydenckim oraz w Belwederze. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji!"- poinformowano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekologia środowisko natura prezydent Andrzej Duda

Dyrektor Lasów Państwowych: dzięki wielopokoleniowej pracy leśników lesistość kraju wzrosła o 50 proc.

- Dzięki wielopokoleniowej pracy leśników lesistość od zakończenia II wojny światowej wzrosła w Polsce o 50 proc. Natomiast zasoby drzew, które są zgromadzone w magazynie naturalnym węgla organicznego wzrosły prawie trzykrotnie. To jest odpowiedź na ideologiczno-populistyczne określenia dot. pracy polskich leśników dla polskiego społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Lasy Państwowe Michał Rachoń społeczeństwo natura przyroda

Odpoczynek w środku lasu. Bushcraft to nowe hobby wielu Polaków

Obcowanie z naturą i przebywanie w lesie zyskuje na popularności w czasach pandemii. Do nowego hobby wielu Polaków można zaliczyć cieszący się coraz większą popularnością bushcraft. Aktywność do niedawna uważana za niszową, dziś przyciąga wielu entuzjastów. Na czym polega i kto może jej spróbować?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA las natura przyroda COVID-19 pandemia czas wolny Łukasz Ciechański