Polskie Radio
Section05
nowotworowy

Dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie

Jak alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia, dzieci w Polsce tyją szybciej od swoich kolegów ze Starego Kontynentu. Problem z nadmierną masą ciała dotyczy 10 proc. małych dzieci do trzech lat, 30 proc. dzieci w wieku wczesnoszkolnym i 22 proc. młodzieży do 15. roku życia.  
Zobacz więcej na temat:  otyłość zdrowie dziecka zdrowie zdrowie i dieta kuchnia polska nowotwory nowotworowy cukrzyca narodowy fundusz zdrowia medycyna młodzież cukier cukierki słodycze słodkości nadwaga badania Światowa Organizacja Zdrowia WHO choroba

Wzbogacające pomaganie. Praca wolontariusza w warszawskim hospicjum

Warszawskie Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaczęło powstawać już w latach 80. Niezbędna była do tego pomoc zwykłych ludzi – wolontariuszy. O ich pracy, a także o rozwoju placówki, w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24, mówili dr Jerzy Jarosz oraz wolontariuszka Katarzyna Nożyńska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie wolontariat hospicjum nowotworowy rak choroba zdrowie

Nowe przepisy w służbie zdrowia – pacjenci stoją w kolejkach jak dawniej

Pakiet onkologiczny i kolejkowy miał być sukcesem Ministerstwa Zdrowia, ale okazał się fiaskiem – tak twierdzi Naczelna Izba Lekarska, która od początku krytykowała reformę. – Polak ma mniejsze szanse na wyjście z choroby niż jego sąsiad zza zachodniej i południowej granicy – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Kalbarczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  nowotworowy nowotwory zdrowie