Polskie Radio
Section05
optymizm

Dzień Dobrych Wiadomości. Jak nie narzekać i szukać pozytywnych stron życia?

Pomysł Dnia Dobrych Wiadomości (8 września) powstał w środowisku artystyczno-literackim Salonu 101 założonego przez Małgorzatę Bocheńską. Jego celem jest promowanie Polski i Polaków jako ludzi twórczych i życzliwych. To bardzo się przyda, gdyż jesteśmy jednak uważani za pesymistów i narzekaczy. Dlaczego tak się dzieje?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo badania optymizm wiadomości Michał Kowarski Karol Gnat Trójka

Z nadzieją patrzeć w przyszłość? Naucz się optymistycznego myślenia

U progu nowego roku podejmujemy postanowienia i planujemy zmiany. To moment przełomowy dla wielu z nas. Dla części wiąże się on jednak ze stresem i obawą, że nie uda nam się podołać nowym założeniom. Jak usłyszeliśmy w audycji "Leniwe przedpołudnie", pomóc może w tym pozytywne myślenie i wiara, że ze wszystkim sobie poradzimy. Jak przekonywała gość Anny Popek, to szczególnie ważne w czasie pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo psychologia optymizm Anna Popek

CBOS: wyborcy PiS i Kukiz'15 to najwięksi optymiści

Jak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, największymi optymistami są zwolennicy Prawa i Sprawiedliwośći oraz Kukiz'15. Najgorsze nastroje panują wśród elektoratu partii opozycyjnych: PO, PSL i Wiosny. Z badania CBOS wynika również, że nastroje ogółu społeczeństwa są obecnie najlepsze od 1996 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA optymizm społeczeństwo Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Wiosna Roberta Biedronia PSL CBOS sondaż