Polskie Radio
Section05

Platforma Obywatelska

"To, co robi Stowarzyszenie Obywatele RP jest haniebne"

– Niezależnie od tego, w jaki sposób Jarosław Kaczyński chciałby uczcić śmierć brata i ludzi, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, to będzie to wykorzystywane w nikczemny sposób –  mówił w audycji Dwóch na Jednego Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  polityka katastrofa w Smoleńsku Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Jerzy Jachowicz Agaton Koziński katastrofa smoleńska rząd Beaty Szydło Łukasz Schreiber PiS Nowoczesna PSL

„Czas, kiedy jest się w opozycji to czas, by zohydzić ludziom rząd”

- To nie punktowanie merytoryczne i rozpisywanie planów, ale obśmianie rządu jest najskuteczniejsze. Czas, kiedy jest się w opozycji to czas, by zohydzić ludziom rząd – powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Wójcik (Fakt). Piątkowa debatę nad wnioskiem o wotum nieufności skomentował także politolog Paweł Krulikowski (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Sejm Mikołaj Wójcik Ryszard Petru rząd Beaty Szydło

Wotum nieufności. "Schetyna nie dorósł do roli premiera"

- Grzegorz Schetyna był wyraźnie nieprzygotowany. Premier Szydło natomiast nie zlekceważyła sprawy i wyrasta na solidny filar obozu rządzącego – powiedział o piątkowej debacie w Sejmie Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. Wydarzenia tygodnia podsumowywali także Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Piotr Pałka (Rebelya.pl) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Grzegorz Schetyna Adrian Stankowski

Komentarze po głosowaniu. "Dokonania rządu są bezsporne"

Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Odwołania Rady Ministrów chciała Platforma Obywatelska, która wskazała swojego lidera – Grzegorza Schetynę – jako kandydata do zastąpienia premier Szydło. W Gorącym Temacie sprawę komentowali publicyści – Wojciech Reszczyński i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  sejm pr24 Sejm Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Beata Szydło Grzegorz Schetyna Wojciech Reszczyński Agaton Koziński

"Wotum nieufności to możliwość sejmowej debaty"

Sejm w piątek zajmie się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. – Nawet jeśli przegramy, to Polacy będą mieli jasny sygnał, co chcemy zrobić po PiS-ie – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Borys Budka sondaże sondaż Beata Szydło rząd Beaty Szydło

"Nowoczesna nie płaciła za wejście na scenę KOD"

- Z tego co mi wiadomo nie doszło do spotkania liderów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ws. omówienia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 zastępca sekretarza generalnego Nowoczesnej Sławomir Potapowicz. Gość odniósł się w ten sposób do relacji Nowoczesnej i PO. Skomentował także artykułu Onetu, w którym dziennikarze pisali o ugrupowaniach, które miały płacić Mateuszowi Kijowskiemu za udział we wspólnych manifestacjach.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski

Bielan o spadku PiS w sondażach: to nie jest zaskoczenie

- Spodziewaliśmy się efektu spadku wyników sondażowych, Jarosław Kaczyński o nim mówił bezpośrednio po zakończeniu szczytu w Brukseli, jeszcze zanim jakikolwiek sondaż został opublikowany. To nie jest zaskoczenie. Natomiast pytanie, czy w tak ważnych sprawach, jak przyszłość UE, należy kierować się bieżącymi sondażami. Myślę, że nie - mówił na antenie radiowej Trójki Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Paweł Lisicki Trójka sondaże Grzegorz Schetyna Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska