Polskie Radio
Section05
prawa zwierząt

„To próba ucywilizowania losu zwierząt w Polsce”

– Część z proponowanych rozwiązań może, a być może powinno ulec modyfikacji – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Czabański z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Odniósł się w ten sposób do projektu ustawy o ochronie zwierząt, który pod koniec ubiegłego roku trafił do Sejmu. Jakie są szanse na szybkie zatwierdzenie nowych przepisów?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Czabański prawa zwierząt zwierzęta Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński POLSKA

Jego przyjaciel zmarł. Przez samotność Bungee popada w lęki

Bungee mieszka za kratami od 2014 roku, a gdy trafił do schroniska bał się innych psów. - Szybko znalazł bratnią duszę, psiego kumpla, z którym świetnie się dogadywali. Niestety, tamten pies zmarł i dziś Bungee powoli zamyka się w sobie. Dlatego potrzebuje rodziny - mówi jego opiekunka Nika Miśkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Szczęście na czterech łapach schronisko dla zwierząt prawa zwierząt zwierzęta zwierzęta domowe W POLSKIM RADIU PSY koty

Senat przyjął rządową nowelizację prawa łowieckiego

Senat utrzymał zakaz wykorzystywania żywych zwierząt do tresury gatunków łownych i nie zgodził na umożliwienia udziału w polowaniach osobom od 15. roku życia. Izba wyższa parlamentu nie wyraziła też zgody na karanie za przeszkadzanie w polowaniu. Za przyjęciem ustawy z poprawkami głosowało 74 senatorów, przeciw było 2, wstrzymało się 4. Wcześniej odrzucono wniosek PO o odrzucenie ustawy w całości. O zmianach w prawie łowieckim mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Górnicki z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt

Krzysztof Czabański: trzeba walczyć z lobby futrzarskim

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli została otwarta wystawa "Niech futra przejdą do historii". Przygotowali ją eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości wraz z organizacjami pozarządowymi. Ekspozycja ma zachęcać do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. Mówił o tym w audycji Północ Południe poseł PiS Krzysztof Czabański.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański Parlament Europejski zwierzęta ochrona przyrody prawa zwierząt

PE: inauguracja wystawy „Niech futra przejdą do historii”

„Niech futra przejdą do historii” - to tytuł wystawy, która we wtorek zostanie otwarta w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przygotowali ją eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości i organizacjami pozarządowymi. Ekspozycja ma zachęcać do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. W Polsce projekt ustawy zakazującej takiej działalności złożyła grupa posłów PiS. W PR24 relacja Michała Fedusia, reportera Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski VIVA! Akcja dla zwierząt

Prawa zwierząt - dorobek naszej cywilizacji

Ekologia budzi wiele kontrowersji w obozie Zjednoczonej Prawicy. Poselski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego zwierząt w Polsce. Popiera go prezes PiS Jarosław Kaczyński. O ekologii mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Krzysztof Wołodźko („Nowy Obywatel”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt Jarosław Kaczyński PiS Sejm ubój rytualny

Kulisy Spraw. Wokół przemysłu futrzarskiego w Polsce

- Jeśli są jakieś zorganizowane grupy to być może i ja do nich należę, bo jestem przeciwnikiem hodowli zwierząt na futra podobnie jak prof. Cenckiewicz i Jarosław Kaczyński. Oczywiście pod zarządem powierniczym niemiecko-rosyjsko-chińskim jesteśmy w zorganizowanej grupie przeciwko futrzarzom i najpewniej nas też prześwietli ABW - powiedział w audycji Kulisy Spraw Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta CBA ABW prawa zwierząt POLSKA

"Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest potrzebna"

– Nie ma żadnego powodu, był istniał przemysł, którego jedyną racją bytu jest zarabianie na cierpieniu zwierząt – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa większości parlamentarnej, w ostatnich dniach wpłynął do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta Krzysztof Czabański Prawo i Sprawiedliwość